/  /  /  / Lexus wygranym raportu niezawodności GTU 2014
Lexus

Lexus

Zmień
Lexus to luksusowa marka samochodów osobowych należąca do koncernu Toyota, która została stworzona z myślą o konkurowaniu z najbardziej prestiżowymi europejskimi i amerykańskimi markami. Początkowo podstawowym i największym rynkiem zbytu miały być Stany Zjednoczone, jednak z czasem nastąpiła ekspansja ogólnoświatowa, dzięki czemu samochody tej marki można nabyć w przeszło 80 krajach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Lexus wygranym raportu niezawodności GTU 2014

Lexus|
null
© Lexus
null

Marka Lexus i Toyota znalazły się w gronie producentów, którzy uzyskali najlepsze noty w niedawno opublikowanym raporcie niezawodności samochodów używanych według stowarzyszenia GTU w Niemczech.

Prestiżowa marka Lexus zdobyła w cytowanym zestawieniu pierwsze miejsce aż pięciokrotnie w różnych segmentach rynkowych. I tak Lexus IS zajmuje pierwszą lokatę w segmencie średnim/kategoria wiekowa aut 6-7 oraz 8-9 letnich. W klasie wyżej Lexus GS oraz LS są ex aequo na pierwszej pozycji w kategorii wiekowej aut 8-9 letnich.

Wysoką niezawodność podkreśla się również w przypadku Lexusa RX (segment SUV), który wśród samochodów 4-5 letnich oraz 6-7 letnich zajmuje najwyższe miejsce zestawienia.

Szczegółowy raport GTU 2014, który powstał na podstawie informacji zebranych po sprawdzeniu ponad 5 mln pojazdów w ciągu dwóch ostatnich lat, ukazał się właśnie na rynku niemieckim jako ponad 200-stronicowe wydanie specjalne firmowane przez magazyn Auto Zeitung.

Publikacja stanowić ma dodatkowe źródło wiedzy dla osób zainteresowanych kupnem samochodu na rynku wtórnym.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama