/  /  /  / Akcja serwisowa modelu Lexus IS
Lexus

Lexus

Zmień
Lexus to luksusowa marka samochodów osobowych należąca do koncernu Toyota, która została stworzona z myślą o konkurowaniu z najbardziej prestiżowymi europejskimi i amerykańskimi markami. Początkowo podstawowym i największym rynkiem zbytu miały być Stany Zjednoczone, jednak z czasem nastąpiła ekspansja ogólnoświatowa, dzięki czemu samochody tej marki można nabyć w przeszło 80 krajach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja serwisowa modelu Lexus IS

UOKIK|

Jak poinformowała firma Toyota Motor Poland Company, wybrane egzemplarze modelu Lexus IS mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji przywoławczej.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Toyota Motor Poland Company, wybrane egzemplarze modelu Lexus IS (patrz tutaj) mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej.

Importer poinformował, że przykręcenie z niewystarczającą siłą czujnika ciśnienia paliwa do paliwowego przewodu zasilającego, z niklowo-fosforowym pokryciem galwanicznym, może ewentualnie po pewnym czasie doprowadzić do poluzowania czujnika. W takim przypadku mógłby wystąpić wyciek paliwa spod uszczelki znajdującej się pomiędzy czujnikiem a przewodem.

Opisywany problem dotyczy na rynku polskim potencjalnie 246 samochodów.

Firma zadeklarowała, że właściciele aut zostaną powiadomieni listownie lub telefonicznie o sytuacji oraz zaproszeni się na sprawdzenie pojazdu i bezpłatną naprawę wadliwego elementu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama