/  /  /  / Akcja naprawcza z powodu usterki haka holowniczego
Lexus

Lexus

Zmień
Lexus to luksusowa marka samochodów osobowych należąca do koncernu Toyota, która została stworzona z myślą o konkurowaniu z najbardziej prestiżowymi europejskimi i amerykańskimi markami. Początkowo podstawowym i największym rynkiem zbytu miały być Stany Zjednoczone, jednak z czasem nastąpiła ekspansja ogólnoświatowa, dzięki czemu samochody tej marki można nabyć w przeszło 80 krajach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja naprawcza z powodu usterki haka holowniczego

UOKIK|

Jak poinformowała firma Toyota Motor Poland Company, niektóre zdejmowane haki holownicze do samochodów Toyota Avensis, Toyota Previa oraz Lexus GS mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie stosownej akcji naprawczej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Toyota Motor Poland Company, niektóre zdejmowane haki holownicze do samochodów Toyota Avensis, Toyota Previa oraz Lexus GS mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną, w wyniku której przy dużych obciążeniach może dochodzić do pękania końcówki kulowej zdejmowanego oryginalnego haka.

W skrajnym przypadku pęknięcia te mogłyby doprowadzić do odpadnięcia fragmentu końcówki kulowej haka.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 336 haków holowniczych montowanych do samochodów marki Toyota/Lexus (lista numerów VIN samochodów objętych kampanią PATRZ TUTAJ).

Generalny importer zadeklarował, że pierwsi właściciele aut są informowani listownie o problemie i zapraszani do autoryzowanych stacji obsługi w celu sprawdzenia, czy w ich samochodzie występuje opisana wyżej wada i ewentualnego dokonania stosownej naprawy (bezpłatna wymiana końcówki kulowej haka).

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Toyota Motor Poland Company Limited (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: 0 22 449 05 00, faks: 0 22 449 05 05; e-mail: klient@toyota.pl; www.toyota.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama