/  /  /  / Range Rover Evoque nagrodzony
Land Rover

Land Rover

Zmień
Land Rover to brytyjska marka zaliczana do producentów z segmentu premium, która specjalizuje się w wytwarzaniu samochodów terenowych. Tworzy ona jedną grupę biznesową z Jaguarem w portfelu akcyjnym właściciela – indyjskiego koncernu Tata. Jest to, obok Jeepa, jedna z najdłużej obecnych na rynku marek zajmujących się produkcją pojazdów terenowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Range Rover Evoque nagrodzony

Land Rover|
null
© Land Rover
nullnull

Firma Land Rover otrzymała certyfikat VCA, określający poziom wpływu pojazdów marki na środowisko. Dokument wydany został na podstawie kompleksowego badania cyklu życia samochodu Range Rover Evoque – od fazy produkcji, przez użytkowanie, po utylizację i recykling. Świadectwem niskiego wpływu na środowisko może się poszczycić niewielu producentów samochodów na świecie.

Wnikliwej analizie brytyjskiej Agencji Certyfikacji Pojazdów (VCA) został poddany cykl życia modelu Range Rover Evoque. Zdobyte informacje pozwoliły przyznać marce Land Rover certyfikat wpływu na środowisko. W raporcie podkreślono wiele procesów, które czynią Range Rovera Evoque najlżejszym i najbardziej efektywnym pojazdem marki. Obejmują one wykorzystanie w produkcji surowców wtórnych, komponentów lekkich, a nawet stosowanej technologii Start-Stop.


Specjaliści VCA zwrócili szczególną uwagę na rozwiązania zastosowane w procesie produkcyjnym modelu Evoque np. zastosowanie najnowszej generacji maszyn do aplikacji farby na dachach samochodów, umożliwiających zmniejszenie zużycia farby i emisji rozpuszczalników. Co więcej, przeprojektowane systemy wentylacyjne w budowie pojazdu pozwalają ograniczyć o 25% zużycie energii elektrycznej.

Firma Land Rover planuje do 2015 roku ograniczyć wytwarzanie w procesie produkcyjnym odpadów o 25%, emisję gazów cieplarnianych o 25%, a zużycie wody ma zostać zmniejszone o 10%. Celem jest także obniżenie emisji CO2 przez produkowane samochody marki o 25%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama