/  /  /  / Land Rover Discovery 4 ponownie najlepszy
Land Rover

Land Rover

Zmień
Land Rover to brytyjska marka zaliczana do producentów z segmentu premium, która specjalizuje się w wytwarzaniu samochodów terenowych. Tworzy ona jedną grupę biznesową z Jaguarem w portfelu akcyjnym właściciela – indyjskiego koncernu Tata. Jest to, obok Jeepa, jedna z najdłużej obecnych na rynku marek zajmujących się produkcją pojazdów terenowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Land Rover Discovery 4 ponownie najlepszy

Land Rover|
null
© Land Rover
nullnull

Już po raz trzeci z rzędu model Land Rover Discovery 4 został uznany za najlepszy samochód do holowania przyczep w kategorii do 1900 kg w konkursie Towcar Awards.

Program testowy samochodów holujących w 2012 roku organizowany był przez brytyjskie magazyny "Practical Caravan", "What Car?" oraz The Camping and Caravanning Club.

Land Rover Discovery 4 był faworytem plebiscytu po wcześniejszej dwukrotnej wygranej. W tym roku samochód ponownie okazał się bezkonkurencyjny dzięki wprowadzeniu do najnowszego modelu ośmiobiegowej, automatycznej skrzyni biegów, która jeszcze bardziej poprawiła płynność jazdy.

Dodatkowe usprawnienia w jednostce napędowej spowodowały, że Land Rover Discovery 4 jest bardziej ekonomiczny i wydajniejszy.

"Discovery 4 jest wszechstronny i sprawdza się zarówno jako luksusowa limuzyna o możliwościach off-roadowych, jak również doskonały samochód rodzinny i holujący. Jego walory doceniają nasi klienci oraz uznane instytucje specjalizujące się w testach wytrzymałościowych pojazdów. Wygrana trzeci rok z rzędu dla najlepszego samochodu holującego motywuje naszych inżynierów do jeszcze bardziej wysilonej pracy nad stałym usprawnianiem pracy modelu Discovery - powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover.

Na ocenę w konkursie Towcar Awards mają wpływ wyniki licznych testów symulujących rzeczywiste użytkowanie. W samochodach obciążonych do 85% swojej ładowności sprawdzane jest ich przyspieszenie, stabilność przy wysokich prędkościach, hamowanie, awaryjne zmiany pasa ruchu, ruszanie pod górę oraz testy funkcjonalności.

Ta ostatnia ocena dotyczy wyposażenia pojazdu w rozwiązania usprawniające pakowanie bagażu, łącza elektryczne do przyczepy, sprawdza sposób montowania koła zapasowego, a przede wszystkim analizuje technologie usprawniające holowanie.

Najnowszy model Land Rovera Discovery 4 wyposażony został kilka nowych rozwiązań usprawniających holowanie m.in. w funkcję Trainer Stability Assist, która stabilizuje tor jazdy przyczepy oraz automatycznie ją wykrywa. Po przekroczeniu 60 km/h mechanizm zaczyna monitorować zachowanie przyczepy. W przypadku wykrycia jakichkolwiek oscylacji system wykorzystuje selektywne hamowanie odpowiednich kół, aby pomóc rozwiązać każdy potencjalny problem.

Ponadto, system Towing Assist połączony jest z Surround Camera System, który analizuje trajektorię cofania zarówno samochodu, jak i przyczepy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama