/  /  /  / Ładny jest ten SUV, co?
Land Rover

Land Rover

Zmień
Land Rover to brytyjska marka zaliczana do producentów z segmentu premium, która specjalizuje się w wytwarzaniu samochodów terenowych. Tworzy ona jedną grupę biznesową z Jaguarem w portfelu akcyjnym właściciela – indyjskiego koncernu Tata. Jest to, obok Jeepa, jedna z najdłużej obecnych na rynku marek zajmujących się produkcją pojazdów terenowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ładny jest ten SUV, co?

null
© Land Rover
null

W konkurencyjnym segmencie SUV znaczenie ma wszystko: komfort i bezpieczeństwo, wydajne silniki oraz funkcjonalność i łatwość użytkowania. Bardzo ważnym aspektem dla kupującego jest też atrakcyjna dla oka stylistyka, dzięki której dany samochód ma to COŚ.

W organizowanym cyklicznie od roku 2007 konkursie Autonis niemieckiego Auto Motor und Sport miłośnicy motoryzacji za najładniejszy samochód-nowość w segmencie SUV uznali Range Rovera Sport, który nie dał większych szans konkurentom, zapewniwszy sobie ponad 34,5% głosów.

Pierwsza piątka najpiękniejszych modeli segmentu SUV w konkursie Autonis 2013 przedstawia się zdaniem szerokiej publiczności tak (na podstawie procentu uzyskanych głosów):
- Range Rover Sport (34,7%)
- BMW X5 (25,6%)
- Range Rover (23,6%)
- Audi RS Q3 (18,3%)
- Volvo XC60 (7,4%)

Łącznie w ankiecie Auto Motor und Sport wzięło prawie 18 000 czytelników, którzy oddawali głosy na 104 modele w ośmiu różnych kategoriach rynkowych.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama