/  /  /  / Amerykanie wybrali najlepszy model SUV roku 2012
Land Rover

Land Rover

Zmień
Land Rover to brytyjska marka zaliczana do producentów z segmentu premium, która specjalizuje się w wytwarzaniu samochodów terenowych. Tworzy ona jedną grupę biznesową z Jaguarem w portfelu akcyjnym właściciela – indyjskiego koncernu Tata. Jest to, obok Jeepa, jedna z najdłużej obecnych na rynku marek zajmujących się produkcją pojazdów terenowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Amerykanie wybrali najlepszy model SUV roku 2012

Land Rover|
null
© Land Rover
null

Podczas międzynarodowych targów w Detroit niezależne jury wybrało model Range Rover Evoque najlepszym autem terenowo-użytkowym na rynku północnoamerykańskim. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że konkurencja była tym razem wyjątkowo silna.

Podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Detroit niezależne jury ekspertów wybrało model Range Rover Evoque najlepszym autem terenowo-użytkowym na rynku północnoamerykańskim. Na finałowej liście znalazły się jeszcze samochody BMW X3 oraz Honda CR-V.

W kategorii samochodów osobowych główna nagroda przypadła w udziale modelowi Hyundai Elantra.

Range Rover Evoque jest bardzo ciekawym przedstawicielem coraz bardziej rozrastającego się segmentu SUV, w którym coraz bardziej na znaczeniu zyskują samochody łączące cechy typowe dla aut terenowych z atrakcyjną dla oka sportową stylistyką oraz coraz niższym zapotrzebowaniem na paliwo.

Siedem modeli walczy o nagrodę Car of the Year 2012

Dodajmy, że Range Rover Evoque zakwalifikował się niedawno do finałowej siódemki aut rywalizujących o nagrodę Car of the Year 2012 w Europie. Czy i tym razem niezależne jury przyzna autu brytyjskiej firmy najwięcej głosów? Przekonamy się o tym już na początku marca.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama