/  /  /  / Akcja naprawcza u Land Rovera
Land Rover

Land Rover

Zmień
Land Rover to brytyjska marka zaliczana do producentów z segmentu premium, która specjalizuje się w wytwarzaniu samochodów terenowych. Tworzy ona jedną grupę biznesową z Jaguarem w portfelu akcyjnym właściciela – indyjskiego koncernu Tata. Jest to, obok Jeepa, jedna z najdłużej obecnych na rynku marek zajmujących się produkcją pojazdów terenowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja naprawcza u Land Rovera

UOKIK|
null
© Land Rover
null

Jak poinformował generalny importer samochodów marki Land Rover w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Land Rover Freelander 2 oraz Range Rover Evoque mogą mieć usterkę fabryczną.

Chodzi o samochody z roku modelowego od 2012 do 2014, wyposażone w silnik wysokoprężny 2,2 litra. Otóż jak ustalił producent, w niektórych samochodach może teoretycznie wystąpić nieszczelność w układzie powrotnym paliwa z wtryskiwaczy i użytkownicy mogą zgłaszać odczuwalny zapach oleju napędowego.

W przypadku powstania nieszczelności, gdy w zagłębieniach osadzenia wtryskiwacza zbierze się wystarczająca ilość paliwa, może dojść do sytuacji, w której paliwo zacznie spływać po bloku silnika.

W przypadku, gdy paliwo zetknie się z rozgrzanymi elementami układu wydechowego, mogłoby nastąpić ryzyko pojawienia się dymu lub pożaru.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objętych jest 81 samochodów (patrz TUTAJ).

Generalny importer poinformuje właścicieli samochodów pisemnie o możliwości wystąpienia usterki. Samochody zidentyfikowane po numerze VIN zostaną sprawdzone podczas wizyt w serwisie.
 
Czynności serwisowe polegają na sprawdzeniu szczelności układu powrotnego paliwa z wtryskiwaczy i - jeżeli to konieczne -  wymianie przewodów powrotnych paliwa oraz uszczelniacza.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Dział Obsługi Posprzedażnej JLR Polska.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Land Rover

Reklama