/  /  /  /  / Ten rok należał do Range Rovera Evoque
Land Rover Range Rover

Land Rover Range Rover

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Cena496 900 zł - 1 020 600 zł (aktualizacja: 2017-06-01)
Emisja CO2182 g/km - 299 g/km
Żużycie paliwa6,9 L/100km - 12,8 L/100km
 

Ten rok należał do Range Rovera Evoque

Land Rover|
null
© Land Rover
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Rok 2011 należał do Range Rovera Evoque. Najmniejszy i najbardziej ekologiczny samochód marki podbił serca klientów, fanów motoryzacji, a także ekspertów i specjalistów z branży. Dowodem na to są regularnie otrzymywane nagrody i wyróżnienia.

Od momentu swojego debiutu w lipcu 2010 roku Range Rover Evoque budzi emocje na całym świecie. Jego premiery w największych miastach odbywały się w rytmie pulsującego miasta. Projekcje świetlne, pokazy artystyczne, koncerty – w takim klimacie Evoque witał nowe rynki.

Premiery odbywały się zawsze w doborowym towarzystwie gwiazd, muzyków, aktorów, ludzi kultury i miejskich aktywistów, których łączy pasja do życia i poszukiwanie niebanalnych rozwiązań.

Niższe ceny na modele Jaguara i Land Rovera

Jednak nie tylko wygląd Evoque, wyrafinowany styl czy miejski duch zdobyły uznanie. Od momentu premiery do końca 2011 roku zdobył szereg nagród i wyróżnień, które potwierdzają jego walory techniczne, innowacyjność, bezpieczeństwo czy ekologiczny charakter.

"Cieszy nas fakt, że Range Rover Evoque został doceniony w kilku, zupełnie różnych kategoriach. Eksperci i specjaliści z wielu branż docenili zarówno jego walory estetyczne, jak i technologię, wpływ na środowisko naturalne czy bezpieczeństwo - podsumowuje Przemysław Szafrański, brand manager marki Land Rover.

Fascynację nowym modelem Range Rovera potwierdzają fakty. Zdobył on tytuł Samochodu Roku 2011 według agencji Bloomberg oraz topowych magazynów motoryzacyjnych: Top Gear czy Auto Express. W Polsce otrzymał Złotą Kierownicę 2011, przyznawaną przez redakcję magazynu Auto Świat, a także zdobył wyróżnienie magazyny Playboy w kategorii „Luksus na każdą drogę”.

Design i technologia, które są niewątpliwym wyróżnikiem samochodu, docenione zostały nagrodą „Car Design of the Year 2011” oraz tytułem Najładniejsze Auto Roku według magazynu Auto Bild.

Nowy Range Rover Evoque z bliska

Bezpieczeństwo potwierdzone zostało przyznaniem mu pięciu gwiazdek w teście bezpieczeństwa Euro NCAP. To także najbardziej ekologiczny model w portfolio marki Land Rovera, którego poziom emisji CO2 plasujące się poniżej 130 g. Ale to nie jedyny dowód potwierdzający tę cechę. Otrzymał on certyfikat z VCA (Vehicle Certification Agency), która bada wpływ całego cyklu produkcji samochodu na środowisko naturalne.

Raport wykazał wiele elementów potwierdzających, że Evoque jest najlżejszym i najefektywniejszym samochodach marki. Należą do nich m.in. wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, lekkie elementy w nadwoziu czy technologia zmniejszająca zużycie paliwa i energii elektrycznej.

To tylko niektóre z nagród i wyróżnień, jakie w 2011 roku zdobył Range Rover Evoque. Nadchodzący rok może być równie obfity w sukcesy. Samochód został bowiem nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody Car of the Year 2012.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Land Rover Range Rover