/  /  /  /  / Nowy Range Rover Sport zaprasza do środka
Land Rover Range Rover Sport

Land Rover Range Rover Sport

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Cena289 900 zł - 674 200 zł (aktualizacja: 2017-06-29)
Emisja CO2164 g/km - 298 g/km
Żużycie paliwa6,2 L/100km - 12,8 L/100km
 

Nowy Range Rover Sport zaprasza do środka

Land Rover|
null
© Land Rover
nullnullnullnullnullnull

Zaprezentowany szerokiej publiczności z okazji wystawy w Nowym Jorku Range Rover Sport nowej generacji oferuje wysokiej jakości, luksusowe i bardziej uniwersalne wnętrze z opcją siedzeń w układzie 5+2.

Wnętrze nowego Range Rovera Sport charakteryzuje się akcentami typowymi dla modelu Sport i tradycyjnie już jakością wykończenia na najwyższym poziomie. Kokpit oferuje unikalną mieszankę stylu i subtelnego luksusu o wyraźnym i eleganckim charakterze, materiały najwyższej jakości i nutę sportowego charakteru. Architektoniczne formy zostały wzbogacone o pięknie wykonane, miękkie w dotyku materiały.

Sportowo zaprojektowane wnętrze przejawia się również w postaci "mięsistej" kierownicy o niewielkiej średnicy, pionowo umieszczonego drążka zmiany biegów, wyżej umieszczonej konsoli centralnej, efektownego oświetlenia w kilku kolorach czy fotelach o dobrym trzymaniu bocznym. Pozycja za kierownicą Sports Command Driving Position (CDP) łączy w sobie poczucie pewności każdego Range Rovera ze sportową pozycją za kierownicą, znaną z modelu Evoque.

Wnętrze zostało tak zaprojektowane, aby stworzyć bardziej przestronną kabinę szczególnie w tylnej części: miejsca na kolana jest obecnie 24 mm więcej, nie zapominając o znacząco szerszej kabinie, porównując do poprzedniego modelu.

Nowy, zintegrowany trzeci rząd siedzeń typu 5+2 dostępny jest opcjonalnie: elektrycznie składane i dzielone w układzie 50/50 fotele całkowicie chowają się w podłodze, nie zajmując przestrzeni bagażnika.

Technologia i bezpieczeństwo
Nowy Range Rover Sport został tak zaprojektowany, aby uwzględnić najnowsze osiągnięcia w dziedzinie elektronicznych rozwiązań i poziomu bezpieczeństwa: technologie zwiększające komfort, pewność i bezpieczeństwo za kierownicą.

Nowe lub rozwinięte rozwiązania poprawiające właściwości trakcyjne nowego modelu Sport to m.in. adaptacyjne zawieszenie wykorzystujące amortyzatory o regulowanej sile tłumienia (CVD) i dla wybranych wersji dedykowany tryb pracy Dynamic Mode systemu Terrain Response 2. Jest on połączony z dwukanałowym Dynamic Response (zapobiegającym przechyłom nadwozia), aktywnym tylnym dyferencjałem oraz systemem Torque Vectoring, przenoszącym moment obrotowy na zewnętrzne koła podczas pokonywania łuków, poprawiając trakcję i zmniejszając podsterowność.

Range Rover Sport oferuje pełen pakiet łączności, pozwalając klientom na kontakt z ich samochodem, biznesem i życiem rodzinnym. Connected Car to technologia pozwalająca kierowcy sprawdzić stan pojazdu poprzez aplikację zainstalowaną na telefonie, zapewnia w razie konieczności opcję śledzenia skradzionego pojazdu czy pozwala na wezwanie pomocy.

Możliwe jest również zainstalowanie szerokopasmowego hotspotu, umożliwiając pasażerom na korzystanie z internetu przy użyciu łącza o dużej przepustowości.

Opcjonalny kolorowy wyświetlacz Head-Up Display wyświetla kluczowe parametry jazdy oraz wskazówki nawigacji, bez konieczności odrywania wzroku kierowcy z drogi.

Nowy Sport wyposażony jest w system cyfrowych kamer, które wspierają trzy funkcje wspomagające bezpieczną jazdę: Lane Departure Warning (ostrzeganie przed opuszczeniem pasa ruchu), Traffic Sign Recognition (rozpoznawanie znaków drogowych) oraz High Beam Assist (asystent świateł drogowych).

Kolejna nowość to funkcja Wade Sensing, pozwalająca na sprawdzenie głębokości podczas pokonywania brodów. Funkcja przydaje się szczególnie w kontekście maksymalnej głębokości brodzenia, która w obecnym modelu wynosi 850 mm, a więc 150 mm więcej niż w modelu poprzedniej generacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Land Rover Range Rover Sport