/  /  /  /  / Land Rover Freelander2 do sprawdzenia w serwisie
Land Rover Range Rover Evoque

Land Rover Range Rover Evoque

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Cena159 900 zł - 312 300 zł (aktualizacja: 2017-06-29)
Emisja CO2109 g/km - 201 g/km
Żużycie paliwa4,2 L/100km - 8,6 L/100km
 

Land Rover Freelander2 do sprawdzenia w serwisie

UOKIK|

Jak poinformowała firma Jaguar Land Rover Polska, wybrane egzemplarze modelu Land Rover Freelander2 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie stosownej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Jaguar Land Rover Polska, wybrane egzemplarze modelu Land Rover Freelander2 (auta z roku modelowego 2012, wyposażone w silnik benzynowy 2.0 GTDi, wyprodukowane w Wielkiej Brytanii) mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną.

Otóż w niektórych egzemplarzach może wystąpić sytuacja, w której jeden z przewodów układu wspomagania może ulec przetarciu w wyniku kontaktu z przewodem układu klimatyzacji, co może spowodować wyciek płynu z układu wspomagania. Płyn może zanieczyścić opony oraz zaciski i tarcze hamulcowe, prowadząc do obniżenia skuteczności hamowania oraz właściwości trakcyjnych.

Duży wyciek może spowodować zmniejszenie efektywności wspomagania układu kierowniczego. W skrajnym przypadku kontakt płynu z rozgrzanymi elementami może powodować zapłon.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych są 22 samochody Land Rover Freelander2 (numery VIN patrz tutaj).

Importer zadeklarował, że właściciele aut zidentyfikowanych po nr VIN zostaną poinformowani listownie o problemie oraz zaproszeni do serwisów w celu sprawdzenia, czy w ich samochodzie występuje opisana wyżej wada i ewentualnego dokonania stosownej naprawy.

Bliższych informacji związanych z kampanią udziela JLR Polska generalny importer Jaguar Land Rover w Polsce (Dział Obsługi Posprzedażnej; adres: ul. Szyszkowa 35/37, 02-285 Warszawa; tel.: +22 35 43 430; e-mail: jlr@jaguarlandrover.pl; www.landrover.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Land Rover Range Rover Evoque