/  /  /  /  / Ten rok należał do Range Rovera Evoque
Land Rover Freelander

Land Rover Freelander 2

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Ten rok należał do Range Rovera Evoque

Land Rover|
null
© Land Rover
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Rok 2011 należał do Range Rovera Evoque. Najmniejszy i najbardziej ekologiczny samochód marki podbił serca klientów, fanów motoryzacji, a także ekspertów i specjalistów z branży. Dowodem na to są regularnie otrzymywane nagrody i wyróżnienia.

Od momentu swojego debiutu w lipcu 2010 roku Range Rover Evoque budzi emocje na całym świecie. Jego premiery w największych miastach odbywały się w rytmie pulsującego miasta. Projekcje świetlne, pokazy artystyczne, koncerty – w takim klimacie Evoque witał nowe rynki.

Premiery odbywały się zawsze w doborowym towarzystwie gwiazd, muzyków, aktorów, ludzi kultury i miejskich aktywistów, których łączy pasja do życia i poszukiwanie niebanalnych rozwiązań.

Niższe ceny na modele Jaguara i Land Rovera

Jednak nie tylko wygląd Evoque, wyrafinowany styl czy miejski duch zdobyły uznanie. Od momentu premiery do końca 2011 roku zdobył szereg nagród i wyróżnień, które potwierdzają jego walory techniczne, innowacyjność, bezpieczeństwo czy ekologiczny charakter.

"Cieszy nas fakt, że Range Rover Evoque został doceniony w kilku, zupełnie różnych kategoriach. Eksperci i specjaliści z wielu branż docenili zarówno jego walory estetyczne, jak i technologię, wpływ na środowisko naturalne czy bezpieczeństwo - podsumowuje Przemysław Szafrański, brand manager marki Land Rover.

Fascynację nowym modelem Range Rovera potwierdzają fakty. Zdobył on tytuł Samochodu Roku 2011 według agencji Bloomberg oraz topowych magazynów motoryzacyjnych: Top Gear czy Auto Express. W Polsce otrzymał Złotą Kierownicę 2011, przyznawaną przez redakcję magazynu Auto Świat, a także zdobył wyróżnienie magazyny Playboy w kategorii „Luksus na każdą drogę”.

Design i technologia, które są niewątpliwym wyróżnikiem samochodu, docenione zostały nagrodą „Car Design of the Year 2011” oraz tytułem Najładniejsze Auto Roku według magazynu Auto Bild.

Nowy Range Rover Evoque z bliska

Bezpieczeństwo potwierdzone zostało przyznaniem mu pięciu gwiazdek w teście bezpieczeństwa Euro NCAP. To także najbardziej ekologiczny model w portfolio marki Land Rovera, którego poziom emisji CO2 plasujące się poniżej 130 g. Ale to nie jedyny dowód potwierdzający tę cechę. Otrzymał on certyfikat z VCA (Vehicle Certification Agency), która bada wpływ całego cyklu produkcji samochodu na środowisko naturalne.

Raport wykazał wiele elementów potwierdzających, że Evoque jest najlżejszym i najefektywniejszym samochodach marki. Należą do nich m.in. wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, lekkie elementy w nadwoziu czy technologia zmniejszająca zużycie paliwa i energii elektrycznej.

To tylko niektóre z nagród i wyróżnień, jakie w 2011 roku zdobył Range Rover Evoque. Nadchodzący rok może być równie obfity w sukcesy. Samochód został bowiem nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody Car of the Year 2012.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama