/  /  /  /  / Nowy Range Rover Evoque z bliska
Land Rover Freelander

Land Rover Freelander 2

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Range Rover Evoque z bliska

Producent|
null
© Land Rover
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Z nowoczesnymi liniami i sportowym, dynamicznym profilem Range Rover Evoque tworzy nowy segment terenowych samochodów coupe klasy premium. Czy już sam wygląd samochodu wystarczy klientom za argument, że to auto koniecznie trzeba mieć w swoim garażu?

Range Rover Evoque stanowi urzeczywistnienie samochodu koncepcyjnego zaprezentowanego jako LRX przez śmiałą ewolucję designu Range Rovera, zapewniając klientom kompaktowy, bardzo atrakcyjny SUV klasy premium.

Evoque dostępny jest w dwóch wersjach: jako zaskakujący model coupe, który precyzyjnie odzwierciedla wygląd samochodu koncepcyjnego oraz jako stylowy samochód 5-drzwiowy, który posiada nieco inną linię dachu zapewniającą bardziej praktyczny charakter, który z pewnością sprawdzi się jako samochód rodzinny.

„Zarówno wersja coupe, jak i 5-drzwiowy Range Rover Evoque dzielą taką samą, silną atrakcyjność emocjonalną, stanowiącą ucieleśnienie niepowtarzalnego i ekscytującego ducha konceptu LRX - powiedział Gerry McGovern, dyrektor do spraw projektowania w Land Rover.

Śmiałe elementy sylwetki Evoque stanowią ekscytującą nową interpretację klasycznych cech Range Rovera z charakterystyczną maską przypominającą kształtem muszlę małży, opływowym dachem oraz solidną sylwetką opartą na zasadzie „koła na każdym rogu”.

W odróżnieniu od poprzednich modeli brytyjskiej marki, Evoque posiada dynamiczny profil dzięki wznoszącej się linii przewężenia, muskularnymi „ramionami” pojazdu oraz niepowtarzalnym zwężeniem miękkiej linii dachu. Śmiały efekt graficzny stworzony przez wysoką linię okien podkreślają czarne słupki.

Wysunięcie kół na zewnątrz pozwala na uzyskanie bardziej zdecydowanego wyglądu samochodu: łuki kół są szerokie, ale miękko zintegrowane z nadwoziem. Pięknie wyrzeźbione narożniki silnie redukują wizualnie nawis z przodu i z tyłu.

Wygląd przodu to śmiałe uwidocznienie tożsamości Range Rovera z odważnym poziomym efektem wizualnym stworzonym przez dwuczęściową maskownicę oraz charakterystyczne lampy przednie.

Stylowe nadwozie jest harmonijne dzięki precyzyjnym, idealnie dopasowanym liniom oraz zaskakującym szczegółom, takim jak wloty powietrza na masce i z boku. Range Rover Evoque dostępny jest z lampami ksenonowymi, niepowtarzalnym oświetleniem diodowym oraz śmiałymi kształtami kierunkowskazów.

Sylwetka 5-drzwiowego Range Rovera Evoque znacząco bazowała na sylwetce modelu coupe: obydwie wersje mają identyczną długość i szerokość całkowitą. Aby zapewnić jeszcze więcej przestrzeni wewnątrz pojazdu dokonano niewielkiej modyfikacji kąta dachu, a 5-drzwiowy Evoque jest 30 mm wyższy niż wersja coupe.

„Niepowtarzalny styl Evoque z pewnością przyciągnie nową generację klientów, którzy nigdy wcześniej nie brali pod uwagę kupna SUV-a, takich jak osoby kupujące coupe klasy premium, którzy chcą nowego, śmiałego charakteru samochodu - powiedział McGovern.

Wnętrze
Wnętrze Evoque opiera się na silnej, przejrzystej architekturze oraz najwyższej jakości materiałach charakterystycznych dla Range Roverów, użytych w bardziej współczesny i sportowy sposób. Podobnie jak w większych modelach marki, clou kabiny pasażerskiej jest śmiałe połączenie potężnych poziomych elementów zestawu wskaźników z mocnymi liniami pionowymi konsoli środkowej.

Projektanci Evoque czerpali także inspirację z form stylistycznych wnętrza samochodu koncepcyjnego LRX, oddając wysoki kąt nachylenia konsoli środkowej oraz czyste, eleganckie linie zestawu wskaźników. Zachowano (jak w pojeździe koncepcyjnym) niepowtarzalny otwarty schowek pod opadającą konsolą, a lekkość i ergonomia przenoszą się na otwartą strukturę w całym samochodzie.

Wyjątkową jakość materiałów i mistrzowskie wykonanie podkreślają bardzo współczesne, gładkie powierzchnie we wnętrzu pojazdu, w tym także kształt wylotów powietrza i pozioma osłona żaluzjowa w konsoli środkowej.

Zestaw wskaźników, ukryty pod kompaktową zaokrągloną osłoną dodaje sportowego i luksusowego charakteru wnętrzu. Podwójne przyciski mają pełną wyrazu, trójwymiarową formę z masywnymi, podświetlonymi obwódkami oraz wskazówkami osadzonymi głęboko w sportowych okrągłych obudowach wykończonych chromowanymi obręczami.

Opcjonalny, szklany dach panoramiczny zwiększa poczucie przestrzeni i wolności w przestronnej kabinie, wypełniając wnętrze naturalnym światłem.

“Luksusowy, nowoczesny charakter kabiny pasażerskiej stanowi idealne dopełnienie sylwetki samochodu koncepcyjnego. Doskonałe materiały i wykonanie oraz subtelny, elegancki design wyraźnie mówią, że jest to prawdziwe wnętrze Range Rovera, tylko że z odrobiną sportowości - powiedział Gerry McGovern.

Wykonanie i materiały
Evoque zapewnia najwyższy poziom jakości i mistrzowskiego wykonania w każdym detalu pojazdu charakterystyczne dla Range Rovera. Szczególną uwagę poświęcono wybraniu wyłącznie najlepszych materiałów doskonałej jakości i zastosowaniu ich z wzorowym wyczuciem i dbałością.

Najwyraźniejszym przejawem tego podejścia jest luksusowe wykończenie górnej części zestawu wskaźników. W modelach produkowanych w długich seriach użyto skóry Windsor – pięknej, wysokiej jakości skóry, wyprawianej ręcznie dla wyjątkowego dotyku i wyglądu – z niezrównanym ręcznym wykończeniem i podwójnymi szwami.

Środkowa część deski rozdzielczej jest także wykończona skórą, która razem z wyrafinowaną tapicerką skórzaną na panelach drzwi i siedzeniach, tworzy klimat najdoskonalszego luksusu. Do wykończenia każdego egzemplarza Evoque konieczne jest użycie w sumie ponad 10 m2 skóry. Każdy aspekt eleganckich przeszyć, począwszy od rozmiaru i kształtu igły, jest precyzyjnie określony przez ekspertów Range Rovera, aby w każdym samochodzie zagwarantować niezrównane wykończenie.

W przypadku modeli, w których skórzane wykończenie nie jest elementem specyfikacji, zestaw wskaźników wykończony jest doskonałej jakości materiałem o delikatnej fakturze, który podkreślony podwójnymi szwami, nadaje wnętrzu wyrafinowanego wyglądu.

Śmiały kontrast do ekskluzywnych miękkich, skórzanych powierzchni stanowią rzucające się w oczy wykończenia z metalu na poziomym elemencie deski rozdzielczej, wokół elementów sterowania wylotami powietrza oraz zaokrąglone elementy po obydwu stronach konsoli środkowej. Zimne w dotyku i mistrzowsko wykonane metalowe wykończenia to dodatkowe przypomnienie doskonałej jakości wnętrza.

Niemal pedantyczna dbałość o szczegóły w każdym aspekcie konstrukcji Evoque może zostać zilustrowana tysiącami roboczogodzin, które zostały poświęcone na wykończenie i nadanie finezyjnego kształtu wszystkich elementom wnętrza, łączeniu ich i zapewnianiu doskonałej jakości oraz harmonii wykończenia.

Przełożenie koncepcji LRX na rzeczywistość
Range Rover Evoque jest niemal idealnym odwzorowaniem stylu sensacyjnego konceptu LRX. Zachowanie charakterystyki projektu samochodu koncepcyjnego, bez żadnych kompromisów w kwestii kluczowych wartości Range Rovera, takich jak komfort czy niepowtarzalne osiągi w terenie wymagało wielkiego wysiłku zespołu projektującego i technicznego.

W procesie tworzenia utrzymanie wierności projektowi LRX miało najwyższy priorytet, w związku z czym konieczne było zastosowanie innowacyjnych technologii oraz inteligentnych rozwiązań inżynieryjnych.

Niektóre z cech, które pomogły zachować stylistykę samochodu konceptowego LRX:
• zupełnie nowa struktura nadwozia i ramy podwozia, zapewniająca smukły, niski profil LRX przy jednoczesnej doskonałej przestronności wnętrza oraz tradycyjnej wysokiej pozycji kierowcy (Command Driving Position), z pełnym skokiem koła, wymagane do zapewnienia komfortu na trasie i w terenie;
• użycie ultra mocnej stali z gatunku Boron w słupkach A i B w celu zachowania ich smukłego profilu bez zmniejszenia solidności i bezpieczeństwa;
• szczegółowa optymalizacja pakietu wykończenia wnętrza, obejmująca położenie pedałów, wysokość zbiornika na paliwo oraz strukturę drzwi, gwarantującą wygodę w zakresie ilości miejsca na nogi i wokół głowy pasażerów przy jednoczesnym zachowaniu linii dachu coupe;
• zintegrowanie anteny radiowej w tylnym spojlerze w celu uniknięcia konieczności mocowania zewnętrznych anten.

Przełomowa stylistyka połączona z absolutnym komfortem i praktycznością
Evoque zapewnia wyjątkowe połączenie stylistyki coupe oraz terenowej geometrii i prześwitu. Wnętrze gwarantuje wygodną przestrzeń dla pasażerów i wystarczające miejsce na bagaż, zachowując jednocześnie kluczowe elementy klasycznej pozycji kierowcy Range Rovera (Command Driving Position).

„Range Rover Evoque naprawdę daje to, co najlepsze: wygląd samochodu koncepcyjnego z codziennym komfortem i praktycznością. Od bardzo przestronnej kabiny, aż po głęboki i pokaźny bagażnik; samochód ten jest idealnie dopasowany do szybkiego i aktywnego życia naszych klientów - dodał McGovern.

Kierowca, siedząc nieco niżej niż w większych modelach marki, znajduje się w położeniu Sports Command Driving Position, które gwarantuje sportowy charakter jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia kontroli nad gabarytami auta i znakomitej widoczności otoczenia.

Przestrzeń i wszechstronność
Dzięki wyższej linii dachu Evoque w wersji 5-drzwiowej zapewnia jeszcze więcej przestrzeni w luksusowej kabinie pasażerskiej. Klienci wraz ze swoimi rodzinami przekonają się, że samochód ten daje tyle miejsca w przestrzeni bagażowej co kompaktowe kombi.

Tylne siedzenia zapewnią komfort trzem pasażerom, z których każdy będzie posiadać własne trzypunktowe pasy bezpieczeństwa i zagłówek. Oprócz większej ilości miejsca w górnej części kabiny (na poziomie głów pasażerów) – znacznie większej niż w tradycyjnych sportowych sedanach – pasażerowie na tylnych siedzeniach cieszyć się mogą o 50 mm większą przestrzenią na poziomie ramion niż pasażerowie podróżujący w wersji coupe.

Większe okna w modelu 5-drzwiowym podkreślają wrażenie jasności i przestronności w tylnej części kabiny, które może być spotęgowane dzięki opcjonalnemu pełnowymiarowemu dachowi panoramicznemu, który gwarantującemu doskonały widok i więcej miejsca dla pasażerów.

Evoque ma szeroki i przestronny bagażnik o praktycznym kształcie. Szerokość przestrzeni bagażowej została zoptymalizowana tak, aby móc w niej pomieścić pełnowymiarową torbę na kije golfowe, bez konieczności wyjmowania dłuższych kijów i przewożenia ich osobno.

Precyzyjnie zaprojektowane schowki w spodniej części przestrzeni bagażowej dają dodatkowe możliwości przewożenia bagażu, a specjalne uchwyty pomagają zamocować przewożony ładunek. Dla zapewnienia jeszcze większej elastyczności bagażnika, tylna kanapa składana w opcji 40/60 pozwala na szybie i łatwe powiększenie przestrzeni bagażowej: w wersji 5-drzwiowej po złożeniu siedzenia dostępne jest 1445 litrów.

Ponadto, inteligentny kluczyk Range Rover Smart Key umożliwia bezkluczykowy dostęp do pojazdu. Burty bagażnika wyposażone są w siłowniki ułatwiające otwieranie, a klapę można również otworzyć zdalnie przy pomocy pilota przy kluczyku.

Personalizowanie Evoque
Klienci mogą spersonalizować swojego nowego Range Rovera Evoque dzięki kuszącej gamie opcji wykończeń, tapicerki oraz technologii, tak, aby każdy samochód odpowiadał ich gustowi i indywidualnemu stylowi.

Gama dostępnych opcji rozciąga się od stylowych pakietów wykończenia, kontrastowych kolorów na dachu i spojlerach, przez designerskie wnętrza z perfekcyjną tapicerką, aż po szeroki wybór technologii, które pozwalają zwiększyć komfort i radość płynącą z jazdy.

„Klienci kupujący samochód klasy premium oczekują, że będą mogli dopasować nowy nabytek do swoich potrzeb. Nowy Range Rover Evoque daje im więcej możliwości personalizowania swojego samochodu niż kiedykolwiek dotąd: od kontrastujących kolorów na dachu, aż po fakturę metalowych elementów wykończenia wnętrza - powiedział Gerry McGovern.

Trzy stylowe motywy wykończenia
Evoque daje klientom możliwość wyboru spośród trzech stylowych motywów wykończenia, z których każdy posiada niepowtarzalny charakter i obejmuje elementy sylwetki oraz dokładnie dopasowany pakiet wykończenia wnętrza:
• Pure – przejrzyste wnętrze w neutralnych kolorach podkreślających nieskazitelne, proste formy kabiny pasażerskiej. Delikatne w dotyku materiały na większości powierzchni kontrastują z metalowymi, chropowatymi wykończeniami z aluminium;
• Prestige – najwyższy poziom luksusu Range Rovera, łączący w sobie słynną sylwetkę z 19-calowymi kołami oraz błyszczącymi metalowymi szczegółami, jak również bogate wnętrze, praktycznie w całości wykończone skórą. Luksusowe połączenia dwóch odcieni koloru, podkreślone najwyższej jakości skórą i podwójnymi szwami, oraz wykończeniami z drewna i metalu;
• Dynamic – śmiała sylwetka z 20-calowymi kołami i niepowtarzalnymi zderzakami, progami, maskownicą oraz rurą wydechową nadają bardziej asertywnego, pewnego charakteru. Kontrastujący kolor dachu i spojlera jako opcja darmowa, z doskonałym sportowym wnętrzem, które w ciemniejszym otoczeniu kryje „przebłyski” jasnego, kontrastującego koloru, siedzenia z perforowanej skóry i niepowtarzalne, sportowe detale.

Dodatkowo, klienci mogą samodzielnie zmodyfikować te motywy według własnego uznania, dzięki różnym opcjom pakietów wykończenia, elementom pojedynczym i akcesoriom, dającym pełną swobodę w tworzeniu naprawdę „swojego” samochodu.

Każda z niepowtarzalnych opcji wykończenia wnętrza niesie ze sobą unikalną kombinację kolorów, materiałów i elementów wykończenia, w wysmakowany sposób połączonych fakturą skóry oraz kolorem kontrastujących szwów. Klient może jednak spersonalizować nawet te motywy, dzięki gamie elementów metalowych o wyjątkowej fakturze lub fornirom z drewna nadającym wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Czego tylko dusza zapragnie
Pełna gama kolorystyczna obejmuje każdy aspekt pojazdu, zapewniając niespotykane dotąd możliwości dopasowania każdego samochodu do własnych potrzeb. Szeroka gama opcji obejmuje:
• 12 stylowych kolorów nadwozia
• 3 kontrastujące kolory dachu
• 8 wersji kół ze stopów lekkich, od 17 do 20 cali
• 16 dopasowanych opcji wykończenia wnętrza
• 4 rodzaje wykończeń metalowych i dwa nowoczesne forniry drewniane
• 3 kolory podsufitki
• podświetlenie progów
• pełnowymiarowy panoramiczny dach
• czarne lub chromowane belki dachowe

Kupujący mogą także wybrać coś dla siebie spośród szerokiej gamy akcesoriów Range Rovera. Gama akcesoriów obejmuje elementy stylistyki wnętrza i nadwozia, jak również szeroki wybór praktycznych rozwiązań związanych z przewożeniem ładunków i holowaniem.

Dodatkowe elementy stylistyki zewnętrznej obejmują: jasne ochronne orurowanie przy progach, naklejki na nadwoziu, kolorowe środkowe części kół oraz koła ze stopów lekkich z niepowtarzalnymi wykończeniami np. w kolorze czarnym. Wewnątrz pojazdu klienci mogą zdecydować się na metalowe sportowe pedały, podświetlane aluminiowe i chromowane progi oraz dywaniki wykonane z szerokiej gamy różnych materiałów. Dostępna jest także szeroka oferta systemów montowanych na dachu do przewożenia sprzętu sportowego lub rowerów. Oprócz tego dostępny jest także pełen zestaw do holowania, razem z montowanym na haku holowniczym bagażnikiem do przewożenia rowerów.

Dodanie szyn mocujących w przestrzeni bagażowej, umożliwia wykorzystanie licznych systemów ułatwiających i usprawniających przewożenie bagażu. Pas zabezpieczający z blokadą inercyjną działa na zasadzie pasa bezpieczeństwa, gwarantując, że bagaż nie przesunie się w niekontrolowany sposób w przestrzeni bagażowej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama