/  /  /  /  / Land Rover świętuje!
Land Rover Freelander

Land Rover Freelander 2

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Land Rover świętuje!

Land Rover|
null
© Land Rover
nullnull

Początek maja to ważna data w historii firmy Land Rover. W fabryce Halewood Operations w Merseyside został wyprodukowany 300 000. egzemplarz modelu Freelander 2.

Produkcja samochodu Land Rover Freelander 2 w fabryce Halewood Operations rozpoczęła się w październiku 2006 roku, a w maju 2012 roku z linii produkcyjnej zjechał 300-tysięczny egzemplarz.

Jubileuszowy model, w kolorze Barolo Black i wyposażony w silnik Diesla 2.2 przeznaczony jest dla klienta z Brazylii. To jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków dla marki Land Rover, na którym firma jest liderem wśród marek oferujących samochody typu SUV.

"300-tysięczny egzemplarz modelu Land Rover Freelander 2 to ważny kamień milowy w historii produkcji samochodów marki Land Rover. Popularność tego modelu wciąż rośnie, o czym świadczy największa sprzedaż w 2011 roku na poziomie 52 000 sztuk na całym świecie - powiedział Richard Else, dyrektor Halewood Operations.

Land Rover Freelander 2 jest dostępny z odświeżonym silnikiem Diesela 2.2 w dwóch wariantach mocy (SD4 190 KM oraz TD4 150 KM). Wersja z napędem na jedną oś, eD4 to poszerzenie oferty skierowanej dla klientów poszukujących samochodu oferującego mniejszą emisję CO2 (158 g/km) oraz spalanie na poziome jedynie 6 l/km.

Cena samochodu w Polsce zaczyna się od 156 800 zł brutto.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama