/  /  /  /  / Bezpieczny jak Range Rover nowej generacji
Land Rover Freelander

Land Rover Freelander 2

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Bezpieczny jak Range Rover nowej generacji

Land Rover|
null
© Land Rover
null

Model Range Rover nowej generacji otrzymał 5 gwiazdek w teście bezpieczeństwa Euro NCAP. Wspomniane testy są najważniejszym wyróżnieniem w zakresie standardów bezpieczeństwa na Starym Kontynencie.

Range Rover należy do grupy najbardziej prestiżowych pojazdów przetestowanych przez Euro NCAP. Podczas testów czwarta generacja auta osiągnęła jeden z najwyższych wyników w historii programu w kategorii dużych samochodów terenowych w zakresie ochrony pieszych.

W zakresie ochrony pasażerów model brytyjskiej marki okazał się również bezkonkurencyjny, osiągając maksimum punktów (ochrona kierowcy i pasażerów przy zderzeniach bocznych oraz ochrona dzieci do 18 miesiąca życia).

Wysokie poziomy bezpieczeństwa przy zderzeniach czołowych pozwoliły Range Roverowi uzyskać najwyższe oznaczenie 5-gwiazdkowe Euro NCAP.

Wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP

"Wyróżnienie pięcioma gwiazdkami testu Euro NCAP dla nowego Range Rovera jest drugim z rzędu dla premierowego modelu Land Rovera, po Range Roverze Evoque w roku ubiegłym. W 2012 roku eksperci Euro NCAP znacząco podnieśli poziom wymogów w zakresie ochrony pieszych, co dodatkowo zmobilizowało naszych inżynierów do wzmożonej dbałości o standardy bezpieczeństwa - podkreśla Przemysław Szafrański, Land Rover Brand Manager. "Dzięki ich wytężonej pracy nowy Range Rover osiągnął jeden z najwyższych wyników w historii w swojej kategorii pojazdu w ochronie przechodniów".

Kwestia bezpieczeństwa pieszych analizowana była już na etapie wczesnego projektowania nowej generacji Range Rovera. Konstrukcja samochodu, w szczególności zderzak oraz pokrywa silnika, zostały tak zoptymalizowane, aby zminimalizować potencjalne obrażenia osoby potrąconej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama