/  /  /  /  / Polska: Akcja naprawcza u Land Rovera
Land Rover Discovery

Land Rover Discovery III

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Akcja naprawcza u Land Rovera

UOKIK|

Firma JLR Polska powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modelu Land Rover Discovery3 oraz Range Rover Sport mogą mieć ewentualnie usterkę i w związku z tym należy skierować je do serwisu.

W samochodach wyprodukowanych pomiędzy listopadem 2005 a kwietniem 2007 roku możliwe jest ewentualnie przedostawanie się oleju z pompy podciśnieniowej układu wspomagania hamulców do siłownika wspomagania hamulców. Może to powodować stopniową utratę wydajności wspomagania hamowania, uczucie twardego pedału hamulca oraz prowadzić do wydłużenia drogi hamowania, a w skrajnych przypadkach - do uszkodzenia pompy hamulcowej i niesprawności hamulców.

Ponadto, w samochodach wyprodukowanych pomiędzy majem 2007 a czerwcem 2009 zachodzi podejrzenie o możliwość chwilowego zawieszenie się działania zaworu zwrotnego w pompie podciśnieniowej wspomagania układu hamulcowego, co może spowodować chwilową utratę sprawności układu hamulcowego. W takim przypadku w celu uzyskania efektu hamowania takiego jak przy hamowaniu przy poprawnie działającym wspomaganiu hamowania wymagane będzie użycie zwiększonej siły nacisku na pedał hamulca. Jednocześnie przedsiębiorca zapewnia, że mimo wystąpienia usterki zachowana zostanie pełna funkcjonalność hydraulicznego systemu układu hamulcowego.

Akcją objętych jest łącznie 571 samochodów Land Rover Discovery3 oraz Range Rover Sport EUR 4 z roku modelowego 2006-2009, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii.

Producent otrzymał zgłoszenie o dziewięciu wypadkach, które mogą mieć związek z wymienionymi usterkami.

Przedsiębiorca informuje indywidualnie posiadaczy potencjalnie wadliwych egzemplarzy wymienionych samochodów o akcji serwisowej, która będzie polegała na bezpłatnej wymianie przewodu wspomagania układu hamulcowego wraz z zaworem zwrotnym oraz sprawdzeniu przedostawania się oleju do siłownika wspomagania układu hamulcowego i ewentualnej wymianie siłownika wspomagania układu hamulcowego i (gdy to konieczne) pompy hamulcowej.

Dodatkowo, firma JLR Polska poinformowała o rozszerzeniu kampanii nawrotowej ogłoszonej w czerwcu 2008 (łącznie 231 samochodów).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama