/  /  /  /  / Nowy Range Rover Sport zaprezentowany!
Land Rover Discovery

Land Rover Discovery III

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Range Rover Sport zaprezentowany!

Land Rover|
null
© Land Rover
nullnullnullnullnullnullnull

Range Rover Sport trafi do sprzedaży w trzecim kwartale 2013 roku i będzie dostępny w 169 krajach świata. Do dyspozycji będą cztery poziomy wyposażenia (S, SE, HSE oraz Autobiography), a także Dynamic dla wersji HSE oraz Autobiography.

Całkowicie nowy Range Rover Sport, zaprezentowany podczas wielkiej premiery w Nowym Jorku, to kwintesencja samochodu klasy premium-SUV. Sceneria nowojorskiego Manhattanu była wymarzona dla światowej premiery najszybszego i najlepiej prowadzącego się Land Rovera w historii: Stany Zjednoczone przodują w statystykach sprzedaży Range Rovera Sport, a w żadnej metropolii na świecie nie sprzedaje tylu egzemplarzy co w Nowym Jorku.

Opracowywany równolegle z nowym Range Roverem, model Sport zapewnia najlepsze w historii marki właściwości trakcyjne, zachowując bezkonkurencyjne w klasie własności terenowe. Technologicznie zaawansowany, nowy Range Rover Sport prezentuje muskularny wygląd, luksusowe wnętrze i jest wyjątkowo uniwersalny, zapewniając opcjonalny układ siedzeń 5+2.

Wykorzystując przełomowe zawieszenie ze stopów lekkich oraz innowacyjną strukturę nośną samochodu, nowy Sport jest lżejszy od swego poprzednika nawet o 420 kilogramów. Kuracja odchudzająca znacząco wpłynęła na właściwości jezdne oraz osiągi samochodu, zwiększając przy tym komfort jazdy.

Nowy Range Rover Sport to udane połączenie sportowo-luksusowego charakteru samochodu z nieznaną w tej klasie precyzją prowadzenia i emisją dwutlenku węgla zredukowaną do 194 g/km.

W początkowej fazie produkcji nowy Range Rover Sport dostępny będzie z czterema różnymi jednostkami napędowymi do wyboru: dwiema benzynowymi Supercharged (5.0 V8 o mocy 510 KM oraz 3.0 V6 340 KM) oraz dwiema z zapłonem samoczynnym (3.0 TDV6 258 KM i 3.0 SDV6 292 KM).

Gama silnikowa zostanie powiększona w późniejszym okresie o silnik 4.4 SDV8 o mocy 340 KM oraz wysokowydajną hybrydą z dieslem już pod koniec bieżącego roku.

Czas przyspieszenia 0-100 km/h będzie wynosił dla najmocniejszej wersji poniżej 5 sekund. Jak zapowiada producent, zużycie paliwa będzie niższe w zależności od modelu nawet o 24% przy emisji CO2  na poziomie około 194 g/km.

Wszystkie jednostki napędowe Range Rovera Sport wykorzystują zaawansowaną, automatyczną skrzynię biegów ZF 8HP70 o ośmiu przełożeniach.

Zmniejszenie masy pojazdu stwarza możliwość zastosowania w przyszłości lżejszej i mniejszej jednostki napędowej, na przykład silnika 4-cylindrowego o wysokiej wydajności. Tak wyposażony Range Rover Sport ważyć będzie około 2000 kg, obniżając masę w stosunku do swego poprzednika o ponad 500 kilogramów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama