/  /  /  /  / Najnowsze wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP
Land Rover Discovery

Land Rover Discovery III

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Najnowsze wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP

(2006-07-28 17:14)
null
© EuroNCAP
nullnullnullnull

Chcąc jak najlepiej informować klientów na temat poziomu bezpieczeństwa oferowanego w nowych samochodach, niezależna organizacja EuroNCAP opublikowała właśnie wyniki kolejnej serii testów zderzeniowych. Uczestniczyły w niej modele Chevrolet Kalos, Nissan Note, Toyota RAV4 oraz Land Rover Discovery III.

Specjaliści EuroNCAP wskazują na pewne słabe punkty modelu Nissana (wykryta wada jednego z mocowań ISOFIX podczas symulacji uderzenia w bok pojazdu) oraz Toyoty (późne uruchomienie poduszki powietrznej podczas pierwszego testu zderzania czołowego). Z drugiej strony, podkreślono dobry wynik RAV4 w zakresie bezpieczeństwa pieszych, ponieważ jest to dopiero drugi model tej klasy, który zdobył w tej dziedzinie trzy gwiazdki. Kontrastem jest wynik zanotowany przez model Land Rover Discovery, któremu za bezpieczeństwo pieszych przyznano tylko jedną gwiazdkę. Jak do tej pory żaden z modeli w klasie dużych pojazdów terenowych nie uzyskał oceny lepszej niż dwie gwiazdki.

Z czterech zbadanych przez EuroNCAP modeli najgorzej zaprezentował się Chevrolet Kalos, któremu w dziedzinie bezpieczeństwa dorosłych pasażerów przyznano trzy gwiazdki. Jest to jednak rezultat lepszy od wyników Aveo, które podane zostały do wiadomości w lutym.

Poniżej znajduje się załącznik, w którym można znaleźć wyniki testów zderzeniowych każdego z modeli.
Odnośniki
Pliki do pobrania
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama