/  /  /  /  / Legendarne opony Goodyeara debiutują w europejskiej wersji
Land Rover Discovery

Land Rover Discovery 4

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Legendarne opony Goodyeara debiutują w europejskiej wersji

Goodyear|
null
© Goodyear
nullnullnullnullnull

Legendarne opony do jazdy terenowej Goodyear Wrangler DuraTrac zostaną wprowadzone do produkcji w Europie. Ten skonstruowany i opracowany w USA model jest przez wielu ekspertów uznawany za jedną z wiodących opon do jazdy terenowej.

Debiut europejskiej wersji tych opon, które będą produkowane w zakładzie Fulda w Niemczech, jest odpowiedzią na rosnący popyt na ogumienie o zróżnicowanych wymiarach do pojazdów do jazdy off-road, 4x4.

Pierwsze wyprodukowane w Europie opony Wrangler DuraTrac przeznaczone będą dla Land Rovera Discovery 4 i mają rozmiar 255/55R19 111S XL. Jest to opona stanowiąca wyposażenie dodatkowe, przeznaczona do jazdy terenowej i spełniająca wymogi programów Land Rover Experience Center.

Land Rover Discovery po raz pierwszy był oferowany w 1989 roku i otrzymał ponad 150 wyróżnień na całym świecie. Zaprezentowany niedawno siedmioosobowy model Discovery 4 wyposażony jest w mocny i bardzo wydajny trzylitrowy silnik Diesla V6 z turbosprężarką. Nowy model wyróżnia się także odświeżonym nadwoziem i wnętrzem klasy premium.

Samochód wyposażono w technologię Terrain Response, która umożliwia osiągnięcie wiodącej w klasie dynamiki zarówno na drodze, jak i poza nią. Właściwości drogowe i terenowe opon Wrangler DuraTrac mają w pełni zaspokajać wymagania użytkowników tego pojazdu.

Opony Goodyear Wrangler DuraTrac oferują szereg innowacyjnych rozwiązań dla pojazdów klasy SUV i 4x4. Technologia TractiveGroove zwiększa trakcję w głębokim błocie i śniegu, a samooczyszczające się bloki barkowe bieżnika pomagają utrzymać podwyższoną przyczepność na ziemi, żwirze i w błocie.

Ustawione pod wysokim kątem bloki bieżnika centralnego dodatkowo poprawiają trakcję i stabilność poprzeczną, jednocześnie redukując hałas. Solidny ochraniacz felg pomaga chronić je przed przypadkowym uszkodzeniem o wysoki krawężnik.

Opony są również przygotowane do stosowania kolców, zwiększających trakcję na lodzie w ciężkich zimowych warunkach.

"Goodyear Wrangler DuraTrac to wytrzymałe, wszechstronne opony oferujące trakcję zarówno na drodze, jak i poza nią. Są narzędziem, które pomoże przejechać przez najtrudniejsze tereny na ziemi. Zastosowanie tych opon przez Land Rovera Discovery 4 to istotny dowód uznania dla solidnych parametrów Goodyear Wrangler DuraTrac i na drodze, i w terenie. Jesteśmy dumni oraz podekscytowani tą współpracą - powiedział Hugues Despres, dyrektor opon osobowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Projektowanie opon dla pojazdów 4x4 jest dużym wyzwaniem dla producentów na całym świecie. Wszystkie liczące się pojazdy 4x4 są bardzo mocne i stawiają oponom duże wymagania takie jak np. utrzymanie wysokich parametrów zarówno podczas jazdy na niskich, jak i wysokich biegach w zróżnicowanym terenie.

Wysokie biegi stosowane są podczas jazdy na asfalcie, na autostradach i w miastach. Podczas jazdy na wysokich biegach osie obracają się z dużą prędkością, ale z niższym momentem obrotowym.

Z kolei podczas jazdy na niskich biegach osie obracają się znacznie wolniej, ale z wysokim momentem obrotowym.

Dlatego niskie biegi stosowane są do pokonywania trudnego terenu: w terenie pojazd jedzie znacznie wolniej, ale wykonuje większa pracę, co przekłada się na bardzo duże obciążenie opon.

Opony Goodyear Wrangler DuraTrac są dostępne w 27 rozmiarach na koła o średnicy od 15 do 20 cali. Przeznaczone są do pokonywania najtrudniejszych terenów na świecie, dlatego noszą symbol góry i płatka śniegu, oznaczający przydatność do stosowania w trudnych warunkach zimą.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama