/  /  /  /  / Land Rover Defender dla nowej grupy klientów?
Land Rover Defender

Land Rover Defender

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Land Rover Defender dla nowej grupy klientów?

Land Rover|
null
© Land Rover
nullnullnullnullnullnull

Czyżby prezentując koncepcyjny model Defender DC100 Sport, który ujrzał światło dzienne z okazji targów IAA Frankfurt 2011, brytyjski Land Rover zamierzał przygotować kolejne wcielenie kultowego Defendera nie w jednej, ale w dwóch wersjach nadwoziowych? Mógłby to być ukłon w stronę klientów, którzy w segmencie aut terenowych szukają dla siebie czegoś wyjątkowego.

Land Rover podczas wystawy Frankfurt Motor Show 2011, oprócz koncepcyjnego Defendera DC100, zaprezentował także nowoczesną i stylową wizję Defendera DC100 Sport.

Poznaj nowy koncept Land Rovera

Modele koncepcyjne Land Rovera to ucieleśnienie dążenia do perfekcji. Zespół projektowy zapewnia, że nowy Defender, który trafi do produkcji w 2015 roku, będzie wierny swojemu dziedzictwu, przy jednoczesnym spełnieniu wymogów zmieniającego się rynku motoryzacyjnego.

Podczas frankfurckich targów zaprezentowano dwa koncepcyjne modele: pierwszy to Defender DC100, który łączy funkcjonalność z nowoczesną myślą technologiczną firmy, oraz DC100 Sport, który jest wyrazem wolności i satysfakcji z podróżowania.

Super dziewczyny z Frankfurtu

DC100 Sport jest propozycją małego, sportowego samochodu terenowego z odkrywanym dachem. Specjaliści Land Rovera w koncepcyjnym modelu DC100 Sport zastosowali, poza dobrze znanym z kultowych Defenderów płóciennym dachem, rozkładaną przednią szybę, która odzwierciedla ducha przygody i eksploracji. Designerzy, aby stworzyć wysokiej jakości wnętrze samochodu, korzystali z najnowszej generacji materiałów, które są niezwykle wytrzymałe i elastyczne. Tapicerka drzwi oraz foteli obszyta jest specjalistyczną tkaniną pokrytą siatką 3D, którą można znaleźć na designerskich meblach i luksusowych jachtach.

Zadbano również o system nagłośnienia, który został zaprojektowany przez firmę Meridian. Głośniki są przenośne i bezprzewodowe, dzięki czemu można je wymontować oraz słuchać muzyki poza samochodem. Dodatkowo koncepcyjny DC100 Sport jest pokryty bursztynowym, metalicznym kolorem, który odzwierciedla żywe barwy amerykańskiego krajobrazu.

„Przez ponad sześć dekad Land Rover produkował pojazdy z napędem 4x4, które są synonimem wytrzymałości, uniwersalności i najlepszej jakości. Defender, jak żaden inny pojazd, wzbudza zaufanie wśród klientów na całym świecie. Do grona użytkowników należą badacze, ekolodzy oraz pracownicy ONZ. Koncepcyjny model DC100 Sport to propozycja nowego ducha Defendera, który staje się bardziej odważny i drapieżny. Jestem pewien, że zaskoczy klientów Land Rovera swoimi możliwościami i nietuzinkowym designer - mówi Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover Polska.

Zespół inżynierów Land Rovera stworzył nową generację jednostek napędowych, wyposażając nowego DC100 Sport w inteligentny system Start-Stop współpracujący z automatyczną ośmiobiegową skrzynią biegów. Koncepcyjny model posiada czterocylindrowy benzynowy silnik o pojemności 2,0 litra wspierany hybrydowym napędem.

Koncepcyjny model Defendera DC100 Sport został doceniony przez prestiżowy magazyn Autoweek, zdobywając nagrodę "Best Concept" podczas Frankfurt Motor Show.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Land Rover Defender