/  /  /  /  / Evoque to najładniejsze auto roku
Land Rover Defender

Land Rover Defender

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Evoque to najładniejsze auto roku

Land Rover|
null
© Land Rover
nullnullnullnullnull

Evoque zdobył tytuł „Najładniejszego Auta Roku” w kategorii SUV-y i Vany oraz 4x4 w konkursie organizowanym przez niemiecki Auto Bild. To kolejna nagroda, gdzie doceniony został design najmniejszego w historii Range Rovera, który pojawi się w Polsce już w drugiej połowie roku.

„W marcu Range Rover Evoque został laureatem prestiżowej nagrody Car Design of the Year w kategorii najlepszy samochód produkcyjny roku 2011. W Genewie decyzję o wytypowaniu zwycięzcy podejmowali eksperci w dziedzinie projektowania samochodów, w przypadku nagrody magazynu Auto Bild najlepszy samochód został wybrany przez czytelników. Bardzo nas cieszy uznanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i przyszłych użytkowników naszych samochodów - powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover.

Range Rover Evoque, który pojawi się w Polsce już we wrześniu, powstał na bazie modelu koncepcyjnego LRX, wiernie oddającego ducha pomysłu na projekt typu cross-coupe. Najlżejszy i najoszczędniejszy jak dotąd model Range Rover, Evoque wyróżnia się stylową i sportową sylwetką. Szeroki rozstaw osi i kół na zewnątrz auta pozwolił uzyskać bardziej zdecydowany wygląd samochodu: nadkola są szerokie, ale miękko zintegrowane z nadwoziem. Kierowca siedzi niżej niż w większych Range Roverach, co zapewnia bardziej sportowy charakter, jednocześnie pozwala na zachowanie pozycji umożliwiającej pełną kontrolę nad pojazdem. Pomimo nisko poprowadzonej linii dachu charakterystycznej dla coupe, Evoque oferuje większą niż w wielu sportowych sedanach ilość miejsca na wysokości głowy kierowcy.

„Mamy nadzieję, że Evoque zdefiniuje nowy segment premium dla kompaktowych SUV-ów, bardziej stylowych i sportowych. Jest prezentacją kierunku przyszłego rozwoju marki Range Rover, podnoszącej swoją atrakcyjność i kierującą ofertę do szerokiej rzeszy klientów kupujących samochody klasy premium - dodał Szafrański.

Ogólnoeuropejski plebiscyt Design Award został zorganizowany po raz trzeci. Jego zasięg obejmuje 26 krajów, w których ukazują się pisma motoryzacyjne z grupy Auto Bild, docierające do około 40 mln czytelników. I to oni decydują, który model zostanie zwycięzcą plebiscytu w ich kraju oraz w całej Europie.

W tegorocznej edycji czytelnicy wyłonili zwycięzców w pięciu kategoriach:
• auta małe i kompakty
• limuzyny i kombi
• coupe i kabriolet
• SUV, vany i auta 4x4
• koncepty
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Land Rover Defender