/  /  /  / Ponad 100 000 sztuk Range Rover Evoque sprzedanych w 2012
Land Rover

Land Rover

Zmień
Land Rover to brytyjska marka zaliczana do producentów z segmentu premium, która specjalizuje się w wytwarzaniu samochodów terenowych. Tworzy ona jedną grupę biznesową z Jaguarem w portfelu akcyjnym właściciela – indyjskiego koncernu Tata. Jest to, obok Jeepa, jedna z najdłużej obecnych na rynku marek zajmujących się produkcją pojazdów terenowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ponad 100 000 sztuk Range Rover Evoque sprzedanych w 2012

null
© Land Rover
null

Jak informuje grupy Jaguar Land Rover, w ubiegłym roku kalendarzowym sprzedaż modelu Range Rover Evoque na rynku światowym przekroczyła 100 000 egzemplarzy.

Według danych koncernu, sprzedaż Range Rovera Evoque w roku ubiegłym wyniosła na świecie dokładnie 108 598 egzemplarzy. W tym miejscu należy dodać dwie rzeczy: po pierwsze 2012 był pierwszym pełnym rokiem obecności Evoque na rynku, a po drugie łączny wolumen całej marki Land Rover wyniósł 303 926 egzemplarzy (+36%).

Jak więc widać, Range Rover Evoque wygenerował ponad 1/3 łącznej sprzedaży światowej całej marki Land Rover w roku ubiegłym.

Firma liczy na dalsze utrzymanie zainteresowania klientów nie tylko modelem Evoque, ale również zupełnie nowym Range Roverem, którego pierwsze egzemplarze trafiają właśnie do odbiorców.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama