/  /  /  / Polska: Akcja naprawcza Land Rover Discovery 3
Land Rover

Land Rover

Zmień
Land Rover to brytyjska marka zaliczana do producentów z segmentu premium, która specjalizuje się w wytwarzaniu samochodów terenowych. Tworzy ona jedną grupę biznesową z Jaguarem w portfelu akcyjnym właściciela – indyjskiego koncernu Tata. Jest to, obok Jeepa, jedna z najdłużej obecnych na rynku marek zajmujących się produkcją pojazdów terenowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja naprawcza Land Rover Discovery 3

UOKIK|

Jak poinformowała firma JLR Polska, podjęto decyzję o rozszerzeniu na naszym rynku kampanii naprawczej ogłoszonej w 2009 roku, która dotyczy wybranej partii egzemplarzy modelu Land Rover Discovery 3.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę JLR Polska, importer podjął decyzję o rozszerzeniu na naszym rynku kampanii naprawczej ogłoszonej w 2009 roku, która dotyczy wybranej partii egzemplarzy modelu Land Rover Discovery 3.

Otóż w niektórych egzemplarzach modelu Land Rover Discovery 3 oraz Range Rover Sport (tu bliższe szczegóły, o jakie dokładnie auta chodzi) producent nie może do końca wykluczyć ewentualnej możliwości przedostawania się oleju z pompy podciśnieniowej układu wspomagania hamulców do siłownika wspomagania hamulców. Może to powodować stopniową utratę wydajności wspomagania hamowania, uczucie twardego pedału hamulca oraz prowadzić do wydłużenia drogi hamowania, a w skrajnych przypadkach - do uszkodzenia pompy hamulcowej i niesprawności hamulców.

Na polskim rynku omawianą akcją naprawczą objętych zostało dodatkowo 83 samochodów. Importer otrzymał zgłoszenie o dziewięciu wypadkach, które mogą mieć związek z wymienionymi usterkami.

Firma informuje indywidualnie posiadaczy potencjalnie wadliwych egzemplarzy wymienionych modeli o akcji serwisowej, która będzie polegała na bezpłatnej wymianie przewodu wspomagania układu hamulcowego wraz z zaworem zwrotnym oraz sprawdzeniu przedostawania się oleju do siłownika wspomagania układu hamulcowego i ewentualnej wymianie siłownika wspomagania układu hamulcowego i (gdy to konieczne) pompy hamulcowej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama