/  /  /  / Land Rover Freelander2 do sprawdzenia w serwisie
Land Rover

Land Rover

Zmień
Land Rover to brytyjska marka zaliczana do producentów z segmentu premium, która specjalizuje się w wytwarzaniu samochodów terenowych. Tworzy ona jedną grupę biznesową z Jaguarem w portfelu akcyjnym właściciela – indyjskiego koncernu Tata. Jest to, obok Jeepa, jedna z najdłużej obecnych na rynku marek zajmujących się produkcją pojazdów terenowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Land Rover Freelander2 do sprawdzenia w serwisie

UOKIK|

Jak poinformowała firma Jaguar Land Rover Polska, wybrane egzemplarze modelu Land Rover Freelander2 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie stosownej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Jaguar Land Rover Polska, wybrane egzemplarze modelu Land Rover Freelander2 (auta z roku modelowego 2012, wyposażone w silnik benzynowy 2.0 GTDi, wyprodukowane w Wielkiej Brytanii) mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną.

Otóż w niektórych egzemplarzach może wystąpić sytuacja, w której jeden z przewodów układu wspomagania może ulec przetarciu w wyniku kontaktu z przewodem układu klimatyzacji, co może spowodować wyciek płynu z układu wspomagania. Płyn może zanieczyścić opony oraz zaciski i tarcze hamulcowe, prowadząc do obniżenia skuteczności hamowania oraz właściwości trakcyjnych.

Duży wyciek może spowodować zmniejszenie efektywności wspomagania układu kierowniczego. W skrajnym przypadku kontakt płynu z rozgrzanymi elementami może powodować zapłon.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych są 22 samochody Land Rover Freelander2 (numery VIN patrz tutaj).

Importer zadeklarował, że właściciele aut zidentyfikowanych po nr VIN zostaną poinformowani listownie o problemie oraz zaproszeni do serwisów w celu sprawdzenia, czy w ich samochodzie występuje opisana wyżej wada i ewentualnego dokonania stosownej naprawy.

Bliższych informacji związanych z kampanią udziela JLR Polska generalny importer Jaguar Land Rover w Polsce (Dział Obsługi Posprzedażnej; adres: ul. Szyszkowa 35/37, 02-285 Warszawa; tel.: +22 35 43 430; e-mail: jlr@jaguarlandrover.pl; www.landrover.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama