/  /  /  / Bezpieczny jak Range Rover nowej generacji
Land Rover

Land Rover

Zmień
Land Rover to brytyjska marka zaliczana do producentów z segmentu premium, która specjalizuje się w wytwarzaniu samochodów terenowych. Tworzy ona jedną grupę biznesową z Jaguarem w portfelu akcyjnym właściciela – indyjskiego koncernu Tata. Jest to, obok Jeepa, jedna z najdłużej obecnych na rynku marek zajmujących się produkcją pojazdów terenowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Bezpieczny jak Range Rover nowej generacji

Land Rover|
null
© Land Rover
null

Model Range Rover nowej generacji otrzymał 5 gwiazdek w teście bezpieczeństwa Euro NCAP. Wspomniane testy są najważniejszym wyróżnieniem w zakresie standardów bezpieczeństwa na Starym Kontynencie.

Range Rover należy do grupy najbardziej prestiżowych pojazdów przetestowanych przez Euro NCAP. Podczas testów czwarta generacja auta osiągnęła jeden z najwyższych wyników w historii programu w kategorii dużych samochodów terenowych w zakresie ochrony pieszych.

W zakresie ochrony pasażerów model brytyjskiej marki okazał się również bezkonkurencyjny, osiągając maksimum punktów (ochrona kierowcy i pasażerów przy zderzeniach bocznych oraz ochrona dzieci do 18 miesiąca życia).

Wysokie poziomy bezpieczeństwa przy zderzeniach czołowych pozwoliły Range Roverowi uzyskać najwyższe oznaczenie 5-gwiazdkowe Euro NCAP.

Wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP

"Wyróżnienie pięcioma gwiazdkami testu Euro NCAP dla nowego Range Rovera jest drugim z rzędu dla premierowego modelu Land Rovera, po Range Roverze Evoque w roku ubiegłym. W 2012 roku eksperci Euro NCAP znacząco podnieśli poziom wymogów w zakresie ochrony pieszych, co dodatkowo zmobilizowało naszych inżynierów do wzmożonej dbałości o standardy bezpieczeństwa - podkreśla Przemysław Szafrański, Land Rover Brand Manager. "Dzięki ich wytężonej pracy nowy Range Rover osiągnął jeden z najwyższych wyników w historii w swojej kategorii pojazdu w ochronie przechodniów".

Kwestia bezpieczeństwa pieszych analizowana była już na etapie wczesnego projektowania nowej generacji Range Rovera. Konstrukcja samochodu, w szczególności zderzak oraz pokrywa silnika, zostały tak zoptymalizowane, aby zminimalizować potencjalne obrażenia osoby potrąconej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama