/  /  /  / Akcja serwisowa Land Rover Defender
Land Rover

Land Rover

Zmień
Land Rover to brytyjska marka zaliczana do producentów z segmentu premium, która specjalizuje się w wytwarzaniu samochodów terenowych. Tworzy ona jedną grupę biznesową z Jaguarem w portfelu akcyjnym właściciela – indyjskiego koncernu Tata. Jest to, obok Jeepa, jedna z najdłużej obecnych na rynku marek zajmujących się produkcją pojazdów terenowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja serwisowa Land Rover Defender

UOKIK|

Jak poinformowała firma JLR Polska, wybrane egzemplarze modelu Land Rover Defender mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji przywoławczej.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę JLR Polska, wybrane egzemplarze modelu Land Rover Defender mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej (patrz tutaj).

Otóż w niektórych samochodach Land Rover Defender producent nie może do końca wykluczyć możliwości obniżenia skuteczności hamulca pomocniczego (ręcznego). Problem ten spowodowany jest wyciekiem oleju z tylnej części skrzyni rozdzielczej i zaolejeniem szczęk hamulcowych hamulca pomocniczego.
Na polskim rynku omawiana kampania serwisowa dotyczy łącznie 511 egzemplarzy Land Rover Defender. Akcja stanowi rozszerzeniem kampanii naprawczej ogłoszonej w 2009 roku.

Samochody zidentyfikowane po numerze VIN zostaną sprawdzone podczas wizyty w serwisie. Naprawa będzie polegała na bezpłatnej wymianie uszczelniacza, a w uzasadnionych przypadkach również szczęk hamulca pomocniczego (ręcznego). Właściciele pojazdów zostaną powiadomieni listownie.

Samochody, które były objęte kampanią naprawczą w 2009 roku, zostaną ponownie wezwane do serwisu ze względu na nową metodę naprawy opisanej usterki.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama