/  /  /  /  / Najlepszy samochód dla kobiety
Lancia Ypsilon

Lancia Ypsilon

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena46 490 zł - 68 690 zł (aktualizacja: 2015-10-07)
Emisja CO297 g/km - 118 g/km
Żużycie paliwa3,8 L/100km - 5,2 L/100km
 

Najlepszy samochód dla kobiety

FAP|
null
© Lancia
null

Magazyn "Twój Styl" wyróżnił Najlepsze Kobiece Samochody Roku 2011 na polskim rynku. Jury w wyniku testów 24 samochodów zgłoszonych do konkursu tytułem dla najlepszego auta miejskiego nagrodziło nową Lancię Ypsilon.

Najmniejsza Lancia swoje zwycięstwo zawdzięcza nietuzinkowej "urodzie" oraz temu, że oferuje jednocześnie luksus, elegancję, nowoczesną technologię i ekologiczną moc wydajnych silników.

Ponadto, po raz pierwszy w ponad 25-letniej historii modelu Ypsilon jest oferowana w wersji 5-drzwiowej, a ta z kolei jest niezwykle przestronna jak na auto z segmentu B. Bagażnik ma pojemność 245 litrów. By nie wspomnieć, że samochód potrzebuje mało miejsca do zaparkowania.

Konkurs Auto Lider 2011
Redakcje tygodnika "Motor" i magazynu "Auto Moto" ogłosiły wyniki plebiscytu Auto Lider 2011. W plebiscycie polscy czytelnicy oddali rekordową liczbę 152 370 głosów na najlepsze modele samochodów, innowacje techniczne oraz projekty marketingowe branży moto roku 2011.

Wśród zwycięzców plebiscytu największe uznanie czytelników obu publikacji oraz internautów w kategorii "auto dostawcze" zdobył Fiat Ducato, wyprzedzając Toyotę Hilux i Volkswagena Craftera.

Fiat Ducato to najlepiej sprzedający się samochód dostawczy w Polsce nieprzerwanie od 2007 roku, a marka Fiat Professional jest liderem na polskim rynku samochodów użytkowych z 22-proc. udziałem.

Fiat Ducato to wysoka niezawodność, którą po raz kolejny potwierdza zajęcie przez model miejsca w czołówce najnowszego raportu niemieckiego instytutu DEKRA.

Gama furgonów Ducato oferuje 8 różnych pojemności przestrzeni ładunkowej, od 8 do 17 m3. Biorąc pod uwagę różne kombinacje nadwozia, silnika i rozstawu osi, klient ma do wyboru około 2 000 wersji do transportu towarów, przewozu osób oraz pojazdów do adaptacji i zabudowy.

Kolejny tytuł Auto Lider 2011 w kategorii najlepsza "innowacja techniczna" został przyznany dwucylindrowemu silnikowi spalinowemu TwinAir, o pojemności 0,9 litra, produkowanego przez Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej. Międzynarodowy Silnik Roku 2011 pozostawił w pokonanym polu nowinki marek BMW (Seria i) oraz Ford (system Active City Stop).

To kolejna nagroda dla silnika TwinAir produkowanego w Bielsku-Białej, który zdobył prestiżowy tytuł International Engine of The Year 2012. To potwierdzenie pozycji Grupy Fiat jako lidera w rozwoju i produkcji jednostek napędowych o małej pojemności, zaawansowanych technologicznie i o ograniczonym szkodliwym wpływie na środowisko naturalne.

Aktualnie dwucylindrowiec z Polski dostępny jest w konfiguracji Turbo o mocy 85 KM w modelach Fiat 500/500C, Fiat Panda, Fiat Punto, Alfa Romeo MiTo oraz w nowej Lancii Ypsilon. Silnik TwinAir zostanie w najbliższym czasie wprowadzony na rynek również w wersji wolnossącej o mocy 65 KM oraz w kolejnej wersji Turbo o wysokiej mocy 105 KM, plasującej go na szczycie kategorii, jeśli chodzi o uzyskiwany stosunek mocy do pojemności skokowej (120 KM/1 litr).

Ponadto zostanie też wprowadzona ekologiczna wersja Turbo bi-fuel o mocy 80 KM.

Wydajne silniki z rodziny TwinAir stanowią największe osiągnięcia w zakresie downsizingu; wyposażone są ponadto w rewolucyjną technologię MultiAir dla inteligentnego zarządzania zaworami dolotowymi, co zapewnia dynamiczne osiągi i jednocześnie zmniejsza zużycie paliwa oraz emisję CO2.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama