/  /  /  /  / Jakie auta lubią w Maroku?
Lancia Ypsilon

Lancia Ypsilon

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena46 490 zł - 68 690 zł (aktualizacja: 2015-10-07)
Emisja CO297 g/km - 118 g/km
Żużycie paliwa3,8 L/100km - 5,2 L/100km
 

Jakie auta lubią w Maroku?

null
© Lancia
null

Jak na razie Maroko kojarzy się bardziej jako miejsce dobre na egzotyczne podróże wakacyjne niż jako kraj związany z motoryzacją. Tym ciekawiej wyglądają więc wyniki plebiscytu na najlepsze auto roku 2012 w tym kraju. O główną nagrodę ubiegała się m.in. wytwarzana w Polsce Lancia Ypsilon.

W połowie stycznia ogłoszono w Maroku wyniki plebiscytu o nagrodę Samochód Roku 2012. Pomysłodawcami zorganizowanego po raz drugi z rzędu plebiscytu było krajowe stowarzyszenie importerów samochodów w Maroku oraz magazyn branżowy "Autonews".

Oto finałowa dziesiątka aut, które ubiegały się o główną nagrodę:
- Audi A1
- BMW Serii 1
- Ford Focus
- Kia Picanto
- Lancia Ypsilon
- MINI Coupe
- Peugeot 508
- Renault Megane CC
- Toyota Yaris
- Volkswagen Passat

Jury oceniało poszczególne auta w takich kategoriach jak stylistyka nadwozia, komfort, wyposażenie, ergonomia oraz stosunek ceny zakupu do wartości użytkowej. W drugiej części plebiscytu sprawdzano właściwości jezdne oraz osiągi.

Pierwsze miejsce w konkursie i główną nagrodę zapewnił sobie model Lancia Ypsilon. Odbierając wyróżnienie, przedstawiciele koncernu Fiat Auto podkreślili, że nie spodziewali się takiego wyniku, ponieważ konkurencja była wyjątkowo silna.

W poprzedniej edycji konkursu o nagrodę Samochód Roku w Maroku triumfował inny model koncernu Fiat Group, a mianowicie kompaktowa Alfa Giulietta.

Nowe moto hity z naszej części Europy

Wytwarzana w tyskich zakładach Lancia Ypsilon została też niedawno wybrana Samochodem Roku 2012 w Grecji. Jury złożone z ponad 20 dziennikarzy motoryzacyjnych przyznało modelowi łącznie 132 punkty. Ypsilon wyprzedził na podium kolejno modele Citroen DS4 (73 punkty) oraz Ford Focus (70 punktów).

W ubiegłym roku tyskie zakłady Fiat Auto Poland wyprodukowały łącznie około 467 700 samochodów. Z powyższego na model Lancia Ypsilon przypadło ponad 37 500 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama