/  /  /  / Wyniki sprzedaży Grupy Fiat we Włoszech
Lancia

Lancia

Zmień
Lancia oprócz bogatej historii zasłynęła przede wszystkim z bardzo udanych modeli rajdowych, które używane były głównie podczas rajdowych mistrzostw świata. Obecnie marka nastawia się bardziej na klienta zamożnego produkując samochody z segmentu premium. Przez wiele lat modele włoskiej marki rozpoznawane były dzięki charakterystycznemu nazewnictwu, zaczerpniętemu z greckiego alfabetu.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wyniki sprzedaży Grupy Fiat we Włoszech

FIAT|
null
© FIAT
null

W lipcu sprzedaż nowych aut osobowych we Włoszech spadła o 21,4%, osiągając poziom nieco ponad 108 800 egzemplarzy. Na marki wchodzące w skład Grupy Fiat przypadło z powyższego około 33 000 samochodów. Udział rynkowy wyniósł prawie 30,4% wobec 30,2% w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Największa pod względem wolumenu sprzedaży marka Fiat miała w lipcu wynik na poziomie niecałych 24 000 egzemplarzy. Udział rynkowy wyniósł 22% wobec 20,76% w analogicznym miesiącu roku poprzedzającego.

Na markę Lancia, której model Ypsilon powstaje w Polsce, przypadło w lipcu niecałe 5 400 rejestracji, przy udziale rynkowym rzędu 4,93%.

Wyniki skumulowane
Od początku bieżącego roku do lipca włącznie, przy spadku dla całego rynku wynoszącym 19,9%, marki z Grupy Fiat uzyskały wynik prawie 274 000 egzemplarzy. Dało to udział rynkowy 29,6%.

Dzięki ponad 192 000 rejestracjom marka Fiat zapewniła sobie udział rynkowy na poziomie 20,8%. Z kolei Lancia znalazła we Włoszech łącznie 48 500 nabywców, co dało udział rynkowy 5,25% (4,8%).

Najpopularniejsze modele
Najchętniej kupowanym samochodem na rynku włoskim od początku roku jest Fiat Panda, który na podium wyprzedza zajmujące kolejne miejsca Punto oraz Lancię Ypsilon.

W pierwszej dziesiątce czołowych modeli we Włoszech uplasowały się ponadto takie samochody marek z Grupy Fiat jak Fiat 500 (miejsce czwarte) oraz Alfa Romeo Giulietta (miejsce dziewiąte).

W samym tylko lipcu pierwsza trójka najchętniej kupowanym modeli we Włoszech to: Fiat Panda, Punto oraz 500-ka. Łącznie Panda oraz Fiat 500 stanowiły około 60,5% całej sprzedaży aut segmentu A we Włoszech za omawiany miesiąc roku.

Gama Fiata 500 rozszerza się w tym roku o model 500L, na który włoscy dealerzy zbierają już zamówienia. Samochód ten wytwarzany jest w Serbii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Lancia

Reklama