/  /  /  / System Uconnect Touch z największym w segmencie ekranem dotykowym
Lancia

Lancia

Zmień
Lancia oprócz bogatej historii zasłynęła przede wszystkim z bardzo udanych modeli rajdowych, które używane były głównie podczas rajdowych mistrzostw świata. Obecnie marka nastawia się bardziej na klienta zamożnego produkując samochody z segmentu premium. Przez wiele lat modele włoskiej marki rozpoznawane były dzięki charakterystycznemu nazewnictwu, zaczerpniętemu z greckiego alfabetu.
Dowiedz się więcej o marce
 

System Uconnect Touch z największym w segmencie ekranem dotykowym

Lancia|
null
© Lancia
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wszystkie modele nowej Themy są seryjnie wyposażane w dotykowy ekran o przekątnej 8,4 cala, na którym wyświetlane są w przejrzysty sposób wszystkie informacje niezbędne podczas jazdy i zapewniające komfort pasażerom auta.

Dzięki innowacyjnemu infotelematycznemu systemowi Uconnect Touch z największym w segmencie ekranie dotykowym, nowa Lancia Thema oferuje sterowane głosem i indywidualizowane funkcje infotelematyczne nowej generacji, dzięki którym możliwe jest otrzymywanie informacji on-line, podłączenie różnych multimediów, urządzeń przenośnych dla zapewnienia łączności, bezpieczeństwa oraz maksymalnego komfortu kierowcy i pasażerom pojazdu podczas podróży w dowolnym miejscu.

Nowy system Uconnect Touch 8.4 i 8.4N i największy w segmencie ekran dotykowy
Innowacyjny, starannie dopracowany pod kątem maksymalnego komfortu jazdy oraz świetnie zintegrowany z konstrukcją nowej Themy system Uconnect Touch 8.4 jest wyposażony w: dotykowy ekran QVGA o przekątnej 8,4", sterowany komendami głosowymi system Uconnect i z łączem Bluetooth, czytnik kart SD kompatybilny z plikami muzycznymi w formacie MP3/WMA; port USB do podłączenia iPoda; odtwarzacz DVD i CD kompatybilny z formatami MP3/WMA; elementy sterowania dwustrefową klimatyzacją oraz radio AM/FM.

Najnowsze modele Fiat Group sprawdzone w testach Euro NCAP

Wszystkie modele Themy są seryjnie wyposażane w dotykowy ekran o przekątnej 8,4 cala, na którym wyświetlane są w przejrzysty i natychmiastowy sposób wszystkie informacje niezbędne podczas jazdy i zapewniające komfort pasażerom auta. Ponadto z uwagi na zagwarantowanie maksymalnego bezpieczeństwa i prostoty użytkowania system może być sterowany zarówno komendami głosowymi, jak i przyciskami znajdującymi się na szprychach koła kierownicy.

Ten aktywowany głosowo wewnętrzny system komunikacji w pojeździe zwany Uconnect Voice Command with Bluetooth umożliwia kierowcy swobodną rozmowę przez telefon komórkowy bez odrywania rąk od kierownicy i wzroku od drogi dzięki bezprzewodowej łączności Bluetooth.

Po pierwszym podłączeniu telefonu z funkcją Bluetooth następuje automatyczne przekopiowanie do systemu książki telefonicznej, z możliwością zapisu do tysiąca adresów i numerów telefonicznych, które można następnie wybierać wymawiając po prostu nazwę kontaktu. Ponadto umożliwia kierowcy wybór stacji radiowej z zakresu AM/FM przy pomocy odpowiednich komend głosowych.

Kolejną funkcją systemu Uconnect Touch 8.4 jest port USB umożliwiający podłączenie iPoda. Port ten znajduje się pod podłokietnikiem centralnej konsoli i umożliwia kierowcy sterowanie Ipodem lub innym mobilnym urządzeniem zewnętrznym poprzez system Uconnect Touch i przyciski na kole kierownicy. Port USB umożliwia nie tylko odtwarzanie plików audio w formacie MP3 i WMA zapisanych na Pen-drive, ale również ładowanie dowolnego urządzenia.

Seryjnie w wersjach wyposażenia Platinum i Executive, a opcjonalnie w wersji Gold montowany jest system Uconnect Touch 8.4N, który oprócz wszystkich wymienionych powyżej funkcji jest wyposażony w system nawigacji Garmin z ponad 6 milionami interesujących miejsc. Dzięki dużemu ekranowi dotykowemu o przekątnej 8,4" kierowca i pasażerowie mogą podczas jazdy zapoznawać się ze szczegółowymi instrukcjami oraz sygnałami wizualnymi. System dysponuje obszerną bazą danych o interesujących miejscach, ułatwiającą znalezienie dojazdu do pobliskich restauracji, sklepów, szpitali lub innych miejsc przeznaczenia.

Systemy audio Alpine Premium
Nowa Lancia Thema jest wyposażona w trzy rodzaje systemów audio typu Hi-Fi między innymi z wysokiej jakości głośnikami i wzmacniaczami Alpine i Harman Kardon. Seryjnie w wersjach Gold i Platinum montowany jest system z sześcioma głośnikami, sześciokanałowym wzmacniaczem o mocy 276 W; dwoma głośnikami o średnicy 3,5" umieszczonymi w desce rozdzielczej; dwoma głośnikami o wymiarach 6x9" umieszczonymi w drzwiach przednich, dwoma głośnikami o wymiarach 6x9" umieszczonymi na tylnej półce.

Drugi rodzaj systemu Hi-Fi premium Alpine z dziewięcioma głośnikami plus głośnik niskotonowy (subwoofer) montowany seryjnie w wersji Executive i opcjonalnie w wersji Platinum jest wyposażony w 12-kanałowy wzmacniacz o mocy 506 W, system cyfrowej obróbki sygnałów (DSP) z dźwiękiem audio surround 7.1; dwa głośniki o średnicy 3,5" umieszczone na desce rozdzielczej; dwa głośniki o wymiarach 6x9" umieszczone w drzwiach przednich; dwa głośniki o średnicy 3,5" umieszczone w drzwiach tylnych; jeden subwoofer o średnicy 8" umieszczony na środku tylnej półki.

Wreszcie system nr trzy: dostępny opcjonalnie w wersji Executive jest to system audio firmy Harman Kardon wyposażony w 19 głośników plus subwoofer, reprezentujące razem moc 900 Watt. A dokładnie ten wyrafinowany system audio Hi-Fi dysponuje jedenastoma kanałami o łącznej mocy 900 W, sześcioma głośnikami o średnicy 3,5" umieszczonymi w desce rozdzielczej, dwoma głośnikami o wymiarach 6x9" umieszczonymi w drzwiach przednich, czterema głośnikami o średnicy 3,5" umieszczonymi w drzwiach tylnych, dwoma głośnikami o wymiarach 6x9" umieszczonymi na tylnej półce, czterema głośnikami o średnicy 3.5" umieszczonymi na tylnej półce, jednym subwooferem o średnicy 10" umieszczonym na środku tylnej półki i dwunastokanałowym wzmacniaczem Harman Kardon.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Lancia

Reklama