/  /  /  / Oto Lancia Ypsilon z logo Chrysler
Lancia

Lancia

Zmień
Lancia oprócz bogatej historii zasłynęła przede wszystkim z bardzo udanych modeli rajdowych, które używane były głównie podczas rajdowych mistrzostw świata. Obecnie marka nastawia się bardziej na klienta zamożnego produkując samochody z segmentu premium. Przez wiele lat modele włoskiej marki rozpoznawane były dzięki charakterystycznemu nazewnictwu, zaczerpniętemu z greckiego alfabetu.
Dowiedz się więcej o marce
 

Oto Lancia Ypsilon z logo Chrysler

SAMAR.PL|
null
© Chrysler
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Miłośnicy motoryzacji mieli już okazję dość dobrze poznać model Lancia Ypsilon nowej generacji. Pewną ciekawostką może być jednak wygląd samochodu, który przygotowano z myślą o rynku brytyjskim.

Miłośnicy motoryzacji mieli już okazję dość dobrze poznać model Lancia Ypsilon nowej generacji, który powstaje w tyskich zakładach Fiat Auto Poland.

Pewną ciekawostką może być jednak wygląd samochodu, który przygotowano z myślą o rynku brytyjskim. Na masce auta oraz na kierownicy, umieszczonej po prawej stronie deski rozdzielczej, uwagę zwraca logo marki Chrysler.

Zaprezentowany szerokiej publiczności z okazji marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie model Lancia Ypsilon nowej generacji wszedł do sprzedaży na głównych rynkach europejskich od czerwca, zaś od września dostępny pod marką Chrysler w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Marka Lancia wycofała się z rynku brytyjskiego w roku 1994. Czy firmowane teraz znaczkiem marki Chrysler modele Ypsilon oraz Delta trafią w gusta tamtejszych klientów?

Dodajmy, że w niedalekiej przyszłości gama Lancia/Chrysler rozszerzyć się ma jeszcze o takie auta jak Thema oraz Voyager, które będą wytwarzane przez stronę amerykańską.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Lancia

Reklama