/  /  /  / Niemcy: Bardzo udany rok dla marki Lancia
Lancia

Lancia

Zmień
Lancia oprócz bogatej historii zasłynęła przede wszystkim z bardzo udanych modeli rajdowych, które używane były głównie podczas rajdowych mistrzostw świata. Obecnie marka nastawia się bardziej na klienta zamożnego produkując samochody z segmentu premium. Przez wiele lat modele włoskiej marki rozpoznawane były dzięki charakterystycznemu nazewnictwu, zaczerpniętemu z greckiego alfabetu.
Dowiedz się więcej o marce
 

Niemcy: Bardzo udany rok dla marki Lancia

null
© Lancia
null

Tak generalny importer na rynku niemieckim FGAG podsumowuje wyniki marki Lancia za rok 2012. Dzięki rejestracjom na poziomie łącznie 2 979 egzemplarzy udało się osiągnąć wzrost o 27,1%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dla porównania, cały rynek nowych samochodów osobowych w Niemczech zanotował w ubiegłym roku spadek wolumenu rejestracji o 2,9% (3 082 500 sztuk).

Osiągnięta przez włoską markę dynamika wzrostu (+27,1%) plasuje firmę wśród graczy TOP5 z największym przyrostem rejestracji w ujęciu procentowym.

Najpopularniejszym modelem w gamie była produkowana w Polsce Lancia Ypsilon, która uzyskała wynik łącznie 1 068 egzemplarzy, a na pozycji drugiej uplasowała się Lancia Voyager (884 rejestracji).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Lancia

Reklama