/  /  /  /  / Zlot miłośników włoskiej motoryzacji Forza Italia w Poznaniu
Lancia Voyager

Lancia Voyager

Zmień
SegmentVany / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Zlot miłośników włoskiej motoryzacji Forza Italia w Poznaniu

FAP|
null
© FIAT
null

Klub Forza Italia, Fiat Auto Poland oraz firma dealerska Pol-Car zapraszają na Festiwal Włoskiej Motoryzacji, który odbędzie się już 31 sierpnia na Torze Poznań. To już trzecie ogólnopolskie spotkanie miłośników włoskiej kultury i motoryzacji, a zarazem pierwsze organizowane na tym największym obiekcie wyścigowym w Polsce.

Przypomnijmy, że pierwsze dwie edycje imprezy odbyły się w latach 2011 i 2012 na terenie pałacu w podwarszawskich Oborach niedaleko Warszawy.

Nawiązując do wspaniałych sportowych tradycji marek Alfa Romeo, Maserati, Ferrari, Lancia, Abarth i Fiat, uczestnicy zlotu wezmą udział w szkoleniu z techniki jazdy sportowej i przejazdach po dużej pętli toru, zaś osoby, które będą chciały oszczędzić swoje maszyny, zostaną zaproszone do jazd pokazowych za samochodem bezpieczeństwa.

Prawdziwe emocje będzie można poczuć podczas taxi-drive'ów na prawych fotelach pucharowej Alfy Romeo 156 Łukasza Kawęckiego oraz wyścigowego Fiata Panda 100HP Macieja Garsteckiego.

Poza asfaltową nitką toru przewidziane są także inne atrakcje: uczestnicy spotkania będą mogli skosztować specjałów włoskiej kuchni i wypić aromatyczne espresso, a także nabyć motoryzacyjne gadżety i modeliki słynnych aut.

Obecni na padoku doradcy serwisowi i specjaliści od części zamiennych będą służyć radą w zakresie prawidłowej eksploatacji włoskich samochodów i jednośladów. Na przybyłych na tor gości czekają liczne konkursy tematyczne z atrakcyjnymi nagrodami.

Ekspozycja klasycznych i współczesnych pojazdów rodem z Półwyspu Apenińskiego z pewnością zadowoli nawet największych znawców tematu. Organizatorzy spodziewają się bowiem przeszło dwustu włoskich pojazdów.

Podczas zlotu Forza Italia 2013 zwiedzający będą mogli zobaczyć takie perełki jak Alfa Romeo SZ, Alfa Romeo Giulia GT, Fiat 124 Berlina, Fiat Multipla z 1957 roku czy Fiat 500 z 1968 roku. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość wykonania jazd próbnych samochodami testowymi z Grupy Fiat-Chrysler (Fiat, Alfa Romeo, Lancia i Abarth).

Do udziału w zlocie organizatorzy zapraszają właścicieli współczesnych i zabytkowych włoskich pojazdów, klubowiczów licznie zrzeszonych w polskich klubach i na forach oraz wszystkich miłośników włoskiego designu i osiągnięć techniki motoryzacyjnej.

Inicjatywa Forza Italia powstała w celu integracji polskiego środowiska sympatyków włoskich pojazdów. Jej założyciele śledzą działania zagranicznych stowarzyszeń, a najciekawsze z nich promują w kraju. Od trzech lat organizują też regularne zloty, które dzięki wzorowej organizacji i unikatowej atmosferze urosły już do rangi prawdziwego święta włoskiej motoryzacji.

Zapisy i szczegóły dotyczące uczestnictwa w zlocie Forza Italia 2013 patrz TUTAJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama