/  /  /  / Polska: Akcja naprawcza u Fiata
Lancia

Lancia

Zmień
Lancia oprócz bogatej historii zasłynęła przede wszystkim z bardzo udanych modeli rajdowych, które używane były głównie podczas rajdowych mistrzostw świata. Obecnie marka nastawia się bardziej na klienta zamożnego produkując samochody z segmentu premium. Przez wiele lat modele włoskiej marki rozpoznawane były dzięki charakterystycznemu nazewnictwu, zaczerpniętemu z greckiego alfabetu.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja naprawcza u Fiata

UOKIK|(2008-11-14 08:48)

Firma Fiat Auto Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Fiat i Lancia mogą ewentualnie mieć usterkę.

W niektórych egzemplarzach siedmiu modeli marki Fiat i dwóch modeli Lancia zachodzi podejrzenie, że z powodu ewentualnej usterki listwy wtryskowej może dojść do rozszczelnienia układu paliwowego. W skrajnym przypadku istnieje minimalne prawdopodobieństwo wystąpienia zapłonu.

Wada dotyczy samochodów wyprodukowanych we Włoszech, Turcji i Polsce w okresie od września do października bieżącego roku.

Oto modele objęte kampanią przywoławczą:
- Fiat 500 (produkcja w Polsce)
- Fiat Linea (produkcja w Turcji)
- Fiat Doblo (produkcja w Turcji)
- Fiat Doblo Cargo (produkcja w Turcji)
- Fiat Albea (produkcja w Turcji)
- Fiat Grande Punto (produkcja we Włoszech)
- Fiat Idea (produkcja we Włoszech)
- Lancia Ypsilon (produkcja we Włoszech)
- Lancia Musa (produkcja we Włoszech)

W Polsce klienci kupili 21 samochodów modeli objętych kampanią serwisową.

Fiat Auto Poland poinformował UOKiK, że posiadacze pojazdów objętych kampanią zostali powiadomieni listownie o problemie oraz zaproszeni do autoryzowanych stacji obsługi w celu sprawdzenia i ewentualnej wymiany listwy wtrysku.

Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Lancia

Reklama