/  /  /  / Polska: Akcja naprawcza samochodów Fiat, Lancia i Alfa Romeo
Lancia

Lancia

Zmień
Lancia oprócz bogatej historii zasłynęła przede wszystkim z bardzo udanych modeli rajdowych, które używane były głównie podczas rajdowych mistrzostw świata. Obecnie marka nastawia się bardziej na klienta zamożnego produkując samochody z segmentu premium. Przez wiele lat modele włoskiej marki rozpoznawane były dzięki charakterystycznemu nazewnictwu, zaczerpniętemu z greckiego alfabetu.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja naprawcza samochodów Fiat, Lancia i Alfa Romeo

UOKIK|

Firma Fiat Auto Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Fiat, Lancia oraz Alfa Romeo mogą ewentualnie być wadliwe. Planowana akcja naprawcza, która ma charakter zapobiegawczy, dotyczy w sumie 2 333 aut wyprodukowanych we Włoszech oraz w Polsce.

Ewentualna usterka może wystąpić w samochodach wyprodukowanych w październiku i listopadzie bieżącego roku. Chodzi o wybrane modele marki Fiat (Bravo, 500, Seicento, Panda, Grande Punto i Ducato), Lancia (Ypsilon) oraz Alfa Romeo (147, GT, 159).

W wyżej wspomnianych egzemplarzach zachodzi podejrzenie, że przednie i tylne przewody hamulcowe nie zostały wykonane we właściwy sposób. Wada ta w skrajnych przypadkach może doprowadzić do nieprawidłowego działania układu hamulcowego.

Klienci, którzy kupili pojazdy objęte kampanią, zostaną powiadomieni listownie o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanej stacji obsługi. Prace, polegające na sprawdzeniu jakości i ewentualnej wymianie przewodów hamulcowych, zostaną wykonane bezpłatnie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Lancia

Reklama