/  /  /  / Polska: Akcja naprawcza Fiata Ulysse i Lancii Phedra
Lancia

Lancia

Zmień
Lancia oprócz bogatej historii zasłynęła przede wszystkim z bardzo udanych modeli rajdowych, które używane były głównie podczas rajdowych mistrzostw świata. Obecnie marka nastawia się bardziej na klienta zamożnego produkując samochody z segmentu premium. Przez wiele lat modele włoskiej marki rozpoznawane były dzięki charakterystycznemu nazewnictwu, zaczerpniętemu z greckiego alfabetu.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja naprawcza Fiata Ulysse i Lancii Phedra

Fiat Auto Poland| UOKIK|

Firma Fiat Auto Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze Fiata Ulysse i Lancii Phedra, wyposażone w silnik 2.0 oraz 2.2 JTD, mogą być wadliwe. Akcja dotyczy 203 fiatów i 21 lancii.

Kierowca może mieć ewentualnie problemy z uruchomieniem pojazdu, nadmierną emisją spalin, dławieniem się silnika przy przyspieszaniu oraz spadkiem sprawności wspomagania hamulców. Powodem niesprawności jest możliwość przedostania się wody do zaworu recyrkulacji spalin (EGR). Przy niskich temperaturach woda może zamarznąć, co w konsekwencji może prowadzić do uszkodzenia zaworu i utraty jego szczelności. Zawór ten znajduje się w kanale łączącym kolektor wydechowy z dolotowym i reguluje przepływ spalin.

Wada może wystąpić w samochodach Fiat Ulysse (nr nadwozia 3001046 do 3201942), wyprodukowanych od sierpnia 2002 r. do grudnia 2004 we Włoszech, oraz w pojazdach Lancia Phedra (nr nadwozia 3002175 do 3202476), wyprodukowanych od października 2002 do grudnia 2004 we Włoszech.

Importer poinformował UOKIK, że przeprowadzi bezpłatną akcję naprawczą. Właściciele pojazdów objętych kampanią mają być powiadomieni listem poleconym o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi w celu montażu nowych elektrozaworów z osobnym filtrem.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Lancia

Reklama