/  /  /  / Nowa Lancia Ypsilon z możliwą usterką do naprawy
Lancia

Lancia

Zmień
Lancia oprócz bogatej historii zasłynęła przede wszystkim z bardzo udanych modeli rajdowych, które używane były głównie podczas rajdowych mistrzostw świata. Obecnie marka nastawia się bardziej na klienta zamożnego produkując samochody z segmentu premium. Przez wiele lat modele włoskiej marki rozpoznawane były dzięki charakterystycznemu nazewnictwu, zaczerpniętemu z greckiego alfabetu.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Lancia Ypsilon z możliwą usterką do naprawy

UOKIK|

Jak poinformowała firma Fiat Auto Poland, wybrane egzemplarze modelu Lancia Ypsilon mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Fiat Auto Poland, w niektórych egzemplarzach modelu Lancia Ypsilon wyprodukowanych w Polsce mogłoby potencjalnie dojść do uszkodzenia lub przetarcia wiązki przewodów ABS na skutek ocierania o krawędź podstawy akumulatora.

W takiej sytuacji układ ABS przestanie działać i nie zapobiegnie zjawiskom występującym po zablokowaniu kół takim jak ściąganie samochodu w bok czy utrata kontroli nad kierowanym samochodem.

Uszkodzenie układu ABS sygnalizowane jest kontrolką na zestawie wskaźników.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objętych jest 79 samochodów Lancia Ypsilon (lista numerów VIN patrz tutaj).

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte akcją naprawczą, są wzywani do autoryzowanych serwisów w celu kontroli i dokonania stosownej naprawy.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Fiat Auto Poland (adres: ul. Komorowicka 79, 43-300 Bielsko-Biała; infolinia: 00800 526242 00).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Lancia

Reklama