/  /  /  / W Europie sprzedaż kuleje, a rynek rosyjski ma się dobrze
Lada

Lada

Zmień
Lada to jedna z najbardziej popularnych rosyjskich marek, pod logiem której produkowane są samochody osobowe. Kojarzona jest głównie jako wytwórca małych, ekonomicznych aut, które często produkowane były na licencji innych wytwórców i odniosły duży sukces rynkowy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim w latach 80-tych.
Dowiedz się więcej o marce
 

W Europie sprzedaż kuleje, a rynek rosyjski ma się dobrze

null
© Lada
null

W maju bieżącego roku rosyjski rynek nowych aut osobowych oraz lekkich dostawczych zwiększył wolumen o 11% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2011. Uwagę zwraca m.in. zmniejszająca się stopniowo sprzedaż czołowej marki Łada.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych stowarzyszenia branżowego AEB AMC, w maju sprzedano na rynku rosyjskim łącznie 261 000 nowych samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych. Dynamika wzrostu wyniosła prawie 11%. Wynik osiągnięty w maju 2012 jest zarazem 25. miesiącem z rzędu, kiedy to branża motoryzacyjna w Rosji nieprzerwanie utrzymuje pozytywny trend sprzedaży.

Licząc od początku bieżącego roku rynek osiągnął sprzedaż na poziomie około 1,14 mln egzemplarzy, czyli o 15% więcej niż w analogicznym czasie 2011.

Spada popyt na nowe auta

W rankingu czołowych marek pierwsze miejsce zajmuje Łada, jednak zarówno w maju, jak również narastająco od stycznia widoczny jest spadek wolumenu odpowiednio o 11% oraz 13%.

Narastająco od stycznia, miejsce drugie na podium przypadło w udziale marce Renault (75 700 sztuk; +28%), a trzeci jest Chevrolet (74 800 sztuk; +18%). Pozycję czwartą i piątą zajmują natomiast siostrzane marki Kia i Hyundai, których wynik przekroczył granicę po 73 000 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama