/  /  /  / Rosyjski AvtoVAZ świętuje podwójnie
Lada

Lada

Zmień
Lada to jedna z najbardziej popularnych rosyjskich marek, pod logiem której produkowane są samochody osobowe. Kojarzona jest głównie jako wytwórca małych, ekonomicznych aut, które często produkowane były na licencji innych wytwórców i odniosły duży sukces rynkowy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim w latach 80-tych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Rosyjski AvtoVAZ świętuje podwójnie

OOO AvtoVAZ|(2008-09-11 09:25)
null
© Lada
null

W połowie czerwca AvtoVAZ świętował ważne wydarzenie, jakim było wyprodukowanie 25-milionowego samochodu pochodzącego z głównej linii montażowej rosyjskich zakładów. Jubileuszowym egzemplarzem jest Łada Kalina kombi, oferująca m.in. ABS, klimatyzację oraz pełny pakiet elektryczny.

Co ciekawe, to ważne dla AvtoVAZ wydarzenie zbiegło się z jeszcze jednym ciekawym jubileuszem. Otóż fakt wyprodukowania 25-milionowego auta przypadł akurat na 35-lecie od momentu, kiedy to zakłady AvtoVAZ osiągnęły pełne moce produkcyjne, dostarczywszy pierwszy milion samochodów w swojej historii (rok 1973).

Od roku 1973 zakłady AvtoVAZ, średnio co półtora roku, opuszcza kolejny milion samochodów. Wyjątkowy był pod tym względem lipiec 2006, kiedy to świętowano wyprodukowanie kolejnego miliona auta w ciągu zaledwie 10 miesięcy.

Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama