/  /  /  / Łada Granta liderem we wrześniu
Lada

Lada

Zmień
Lada to jedna z najbardziej popularnych rosyjskich marek, pod logiem której produkowane są samochody osobowe. Kojarzona jest głównie jako wytwórca małych, ekonomicznych aut, które często produkowane były na licencji innych wytwórców i odniosły duży sukces rynkowy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim w latach 80-tych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Łada Granta liderem we wrześniu

Na podstawie danych AEB|
null
© Lada
null

Debiutująca stosunkowo niedawno Łada Granta zajęła we wrześniu pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży na rynku motoryzacyjnym w Rosji. Przewaga nad drugim w kolejności autem wyniosła prawie 2 500 sztuk.

We wrześniu sprzedaż modelu Łada Granta na rynku rosyjskim przekroczyła nieznacznie poziom 14 000 egzemplarzy. Drugim w rankingu popularności autem była natomiast Łada Priora, z wynikiem 11 600 sztuk.

Licząc od początku bieżącego roku, Granta zdobyła uznanie prawie 81 000 nabywców w Rosji. Daje to czwarte miejsce w rankingu sprzedaży. Lepszym wynikiem od Granty może pochwalić się tylko Kalina i Priora (oba auta oczywiście rodzimej marki Łady), a także plasujący się na trzeciej pozycji Hyundai Solaris.

Łącznie w okresie styczeń-wrzesień rosyjski rynek nowych aut osobowych i lekkich dostawczych osiągnął wynik na poziomie nieco poniżej 2 187 800 egzemplarzy (+14%), z czego na wrzesień przypadło 259 600 sztuk (+10%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama