/  /  /  / Łada 4x4 nadal walczy
Lada

Lada

Zmień
Lada to jedna z najbardziej popularnych rosyjskich marek, pod logiem której produkowane są samochody osobowe. Kojarzona jest głównie jako wytwórca małych, ekonomicznych aut, które często produkowane były na licencji innych wytwórców i odniosły duży sukces rynkowy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim w latach 80-tych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Łada 4x4 nadal walczy

null
© Lada
null

Dobrze znany miłośnikom motoryzacji model 4x4/Niva mimo upływu lat nadal stanowi ważny element oferty produktowej marki Łada. Na rynku niemieckim samochód dostępny jest aktualnie w promocyjnej cenie.

Generalny importer marki Łada na rynku niemieckim zdecydował się wprowadzić promocyjną cenę na model 4x4, lepiej znany pod nazwą Niva. Samochód kosztuje nad Renem tylko 8 990 EUR, a więc o 1 000 EUR mniej niż dotychczas.

W zamian nabywca otrzymuje auto wyposażone w silnik 1.7, który rozwija moc 83 KM przekazywaną za pośrednictwem pięciobiegowej przekładni manualnej.

Łada 4x4 przez wiele lat sprzedawana była pod nazwą Niva, dopiero w 2006 roku producent postanowił wprowadzić obecnie obowiązująca nazwę. Zaliczany jest on do klasy niższej średniej (segment C) w grupie aut terenowo-rekreacyjnych. Powszechnie przyjmuje się, że był to pierwszy model rosyjskiej marki, który nie został stworzony na licencji Fiata, choć zostało wykorzystanych wiele komponentów znanych z poprzednich modeli Łady, a które bazowały na licencyjnych technologiach Fiata.

Według niepotwierdzonych informacji, pod koniec bieżącego roku na rynku niemieckim zadebiutować może model nowej generacji rosyjskiej marki, a mianowicie Łada Granta. Cena ma być wyjątkowo atrakcyjna, ale czy nie odbije się to na wyposażeniu w zakresie bezpieczeństwa?
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama