/  /  /  / Crossover w gamie Łady?
Lada

Lada

Zmień
Lada to jedna z najbardziej popularnych rosyjskich marek, pod logiem której produkowane są samochody osobowe. Kojarzona jest głównie jako wytwórca małych, ekonomicznych aut, które często produkowane były na licencji innych wytwórców i odniosły duży sukces rynkowy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim w latach 80-tych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Crossover w gamie Łady?

null
© Lada
nullnull

Ten model był prawdopodobnie największą niespodzianką podczas niedawno zakończonych targów motoryzacyjnych w Moskwie. Łada X Ray, bo o niej mowa, powstała dzięki pracy zespołu stylistów pod okiem Steve'a Mattina.

Wcześniej Mattin pracował w tak renomowanych koncernach jak Daimler AG oraz Volvo Car Corporation.

Urodzony w Wielkiej Brytanii Steve Mattin dołączył do zespołu Volvo w roku 2005 po 17 latach pracy dla Mercedesa, gdzie pełnił wysokie stanowiska podczas prac nad takimi modelami jak np. Klasa A oraz S. Już w Volvo Car Corporation specjalista miał natomiast duży wkład w przygotowanie takich projektów jak Volvo S60, V60 oraz XC60.

Rosyjska firma zapowiada, że pomysły zaprezentowane w formie projektu studyjnego X Ray zostaną wykorzystane w stylistyce nowych modeli marki (szczególnie tyczy się to wyglądu przedniej części nadwozia).

A swoją drogą ciekawe, czy odważnie zaprojektowana Łada X Ray stanie się czymś więcej niż tylko autem koncepcyjnym?
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama