/  /  /  / AvtoVAZ świętuje jubileusz produkcji
Lada

Lada

Zmień
Lada to jedna z najbardziej popularnych rosyjskich marek, pod logiem której produkowane są samochody osobowe. Kojarzona jest głównie jako wytwórca małych, ekonomicznych aut, które często produkowane były na licencji innych wytwórców i odniosły duży sukces rynkowy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim w latach 80-tych.
Dowiedz się więcej o marce
 

AvtoVAZ świętuje jubileusz produkcji

null
© Lada
null

W połowie maja zakłady rosyjskiego AvtoVAZ opuścił 27-milionowy egzemplarz samochodu. Jubileuszowym pojazdem okazała się Łada Priora. Firma rozpoczęła produkcję Priory w roku 2007.

Dotychczas skumulowany wolumen produkcji modelu Łada Priora wynosi około 650 000 egzemplarzy. Na ten rok producent zapowiada zmiany modernizacyjne w gamie. Wiadomo również to, że Priora będzie oferowana do roku 2016.

Ostatnie kilka miesięcy były dla AvtoVAZ bardzo pracowite. W tym czasie rosyjski gigant wprowadził do produkcji dwa nowe modele nazwane Granta oraz Largus.

Nadjeżdża nowa Łada Largus

Według danych za okres styczeń-kwiecień bieżącego roku, Łada Priora to drugi najchętniej kupowany model na rosyjskim rynku nowych aut osobowych. Większym zainteresowaniem cieszy się tylko Łada Kalina.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama