/  /  /  /  / Łada Kalina z gwarancją na cztery lata
Lada 4x4

Lada 4x4

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Łada Kalina z gwarancją na cztery lata

Łada|(2007-12-19 09:35)
prawy tył.JPG
© Samar
prawy tył.JPGprzód.JPGschowek.JPGwlew paliwa.JPGbagażnik.JPGkomputer pokładowy.JPGnulldeska rozdzielcza.JPGlewy przód.JPGnull

Oferowana na rynku niemieckim Łada Kalina ma teraz nie dwu-, ale czteroletnią gwarancję. Samochód rosyjskiej marki można kupić w cenie od 7 810 EUR (za wersję hatchback lub sedan).

Obecnie Łada Kalina jest do kupienia u niemieckich dealerów z czteroletnią gwarancją. Oferta powstała dzięki współpracy importera oraz znaną firmą Mondial Assistance.

Łada Kalina (według oficjalnej nomenklatury sedan ma oznaczenie 1118, hatchback 1119, a kombi 1117) została zaprezentowana po raz pierwszy w 1999 roku jako pięciodrzwiowy hatchback. Rok później zadebiutował sedan, a w 2001 wersja kombi. Pierwszy do wielkoseryjnej produkcji trafił sedan, a zaraz po nim hatchback.

Od 2005 roku Kalina oferowana jest na rynku rosyjskim, a pod koniec sierpnia 2006 auto weszło do sprzedaży w Niemczech. W Polsce samochód oficjalnie dostępny jest od końca ubiegłego roku. To piąty model Łady oferowany przez dealerów i zdecydowanie najnowoczesniejszy.

Długość nadwozia Kaliny to 4 040 mm, szerokość 1 700 mm, a wysokość 1 500 mm.

We wnętrzu znajduje się prosta i funkcjonalna deska rozdzielcza z dwukolorowego tworzywa sztucznego. Standardem są dwie poduszki powietrzne i elektryczne przednie szyby. Ciekawostką jest kontrolka zużycia tarcz hamulcowych na tablicy zegarów. Auto posiada również komputer pokładowy i wskaźnik temperatury zewnętrznej.

Po stronie pasażera w desce rozdzielczej znajduje się zamykany podświetlany schowek, a poniżej półka na drobiazgi. Praktycznym rozwiązaniem są również lampki do czytania dla kierowcy i pasażera oraz kieszenie w oparciach foteli. Na tylnej asymetrycznie dzielonej i składanej kanapie znajdują się trzy trzypunktowe, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa.

Niezbyt duży otwór załadunkowy umożliwia dostęp do podświetlanego bagażnika o pojemności 400 litrów. Jego funkcjonalność polepszają uchwyty do mocowania bagażu oraz brak wnikających do wnętrza zawiasów klapy bagażnika. W przypadku przewożenia większych przedmiotów tylną kanapę można złożyć, uzyskując znacznie większą przestrzeń bagażową. Maksymalna ładowność samochodu to 475 kg.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Lada 4x4