/  /  /  / Sprzedaż Kia Motors wyższa o 1,6%
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Sprzedaż Kia Motors wyższa o 1,6%

KIA|
null
© KIA
null

W ciągu dziesięciu miesięcy bieżącego roku kalendarzowego sumaryczna sprzedaż pojazdów Kia Motors na rynku światowym wyniosła prawie 2,3 mln egzemplarzy. To więcej niż rok wcześniej o 1,6%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na rynkach zagranicznych poza rodzimą Koreą koncern zrealizował sprzedaż na poziomie nieco ponad 1,9 mln samochodów, co daje wzrost o dynamice nawet 2,6%.

W samym tylko miesiącu październiku sprzedaż Kia Motors na świecie to natomiast 225 100 egzemplarzy, czyli mniej niż rok wcześniej o 1,3%. W podziale na poszczególne rynki wzrost zanotowano w takich regionach świata jak Europa (51 200 sztuk; +4,1%) oraz Chiny (48 100 sztuk; +1,3%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama