/  /  /  / Słowa uznania dla modelu Kia Venga w teście długodystansowym
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Słowa uznania dla modelu Kia Venga w teście długodystansowym

KIA|
null
© KIA
null

Ten samochód to marzenie wielu kierowców. Tymi słowami niemiecki tygodnik Auto Bild podsumował wyniki niedawno opublikowanego testu długodystansowego z udziałem modelu Kia Venga.

90-konna benzynowa Kia Venga 1.4 CVVT dała się poznać z bardzo dobrej strony w teście długodystansowym na dystansie łącznie 100 000 km, jaki opisał na swoich łamach ceniony tygodnik motoryzacyjny Auto Bild. Samochód koreańskiej marki chwalony jest m.in. za przestronną kabinę pasażerską z licznymi i sprytnie zaprojektowanymi schowkami, prostą obsługę oraz łatwość wsiadania i dobre wyciszenie jednostki napędowej.

Podczas całego testu nie było potrzeby dolewania oleju silnikowego, a po dwuletnim okresie intensywnej eksploatacji potwierdzono wytrzymałość fabrycznych tarcz i klocków hamulcowych. Auto musiało odwiedzać serwis tylko przy okazji przeglądów okresowych.

Warto podkreślić jednocześnie doskonały wynik demontażu, jakiemu poddano Vengę pod okiem specjalistów z DEKRY po zakończeniu wyczerpującego testu.

Opis testu długodystansowego Kii Vengi znaleźć można w jednym z ostatnich wydań drukowanych tygodnika Auto Świat oraz w internecie (PATRZ TUTAJ).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama