/  /  /  / Rekordowe wyniki produkcji Kia Motors Slovakia
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Rekordowe wyniki produkcji Kia Motors Slovakia

KIA|
null
© KIA
null

Należący do Kia Motors Slovakia zakład Żylina wyprodukował w roku ubiegłym ponad 292 000 samochodów oraz 464 000 jednostek napędowych (wzrost o 15 i 29% rok do roku), ustanawiając nowy rekord wydajności w swej historii.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Było to możliwe dzięki koncentracji na modelach cieszących się nieprzerwanie wysoką popularnością w Europie, m.in. samochodów Kia cee'd drugiej generacji, których produkcja w Żylinie od stycznia 2012 roku prowadzona jest w systemie trzyzmianowym.

Zakład w Żylinie przygotowuje się także do podjęcia montażu nowej Kii pro_cee'd już w pierwszym kwartale 2013.

Planowany na rok bieżący wolumen produkcji wynosi 290 000 samochodów oraz 490 000 jednostek napędowych, przy zatrudnieniu około 3 900 pracowników.

"Był to rok rekordowej produkcji dla Kia Motors Slovakia w związku z szybko rosnącym popytem na samochody marki Kia w Europie. W równej mierze to także efekt zaangażowania i entuzjazmu wszystkich naszych pracowników, którzy naturalną koleją rzeczy już wkrótce rozpoczną montaż nowego pro_cee'da - podkreśla Eek-Hee Lee, prezes i dyrektor generalny Kia Motors Slovakia.

W roku ubiegłym z linii produkcyjnych zakładu w Żylinie zjechało niemal 136 500 sztuk Sportage (47% całej produkcji), ponad 126 600 samochodów cee'd (41% produkcji) oraz ponad 34 900 egzemplarzy modelu Venga  (12% produkcji).

W przypadku Sportage przyrost produkcji w stosunku do roku 2011 osiągnął 34%.

Kia eksportuje produkowane na Słowacji samochody na rynki całej prawie Europy. I tak na przykład do Rosji trafia ponad 22% wolumenu produkcji, do Wielkiej Brytanii 12%, a do Niemiec, Francji i Włoch odpowiednio 11, 6 oraz 5%.

W roku 2012 zakład w Żylinie opuściło 464 000 jednostek napędowych (w tym 45% silników Diesla), co oznacza wzrost produkcji rok do roku o 29%. Najlepszym wynikiem pochwalić się może diesel o pojemności 1,6 litra, którego produkcja w liczbie 99 000 sztuk stanowiła 21% wolumenu wszystkich jednostek napędowych wytworzonych przez fabrykę Żylina w roku 2012.

Pierwszy szkic Kia pro_cee'd GT

Procesowi wyposażenia i szkolenia załogi zakładu w Żylinie pod kątem wytwarzania samochodu Kia pro_cee'd nowej generacji towarzyszą także przygotowania do rozpoczęcia produkcji modelu Kia pro_cee'd GT (od połowy maja).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama