/  /  /  / Peter Schreyer prezesem Kia Motors Corporation
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Peter Schreyer prezesem Kia Motors Corporation

KIA|
null
© KIA
null

Dotychczasowy, główny stylista koncernu Kia, Peter Schreyer został mianowany prezesem Kia Motors Corportation. Tym samym pochodzący z Bawarii Niemiec jest pierwszą w historii osobą spoza Korei, która objęła to stanowisko.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nowa posada Schreyera jest odzwierciedleniem istotnej strategii przyszłego pozycjonowania koncernu Kia na światowych rynkach. 59-letni Niemiec opuścił koncern Volkswagen i dołączył do Kia w 2006 roku. Stylista odpowiedzialny jest za transformację całej gamy modelowej Kia i nadanie koreańskim autom całkowicie nowego designu.

Peter Schreyer wielokrotnie wyraził swoje zaangażowanie w dynamiczny rozwój firmy, nadzorując wszystkie krajowe i międzynarodowe prace projektowe począwszy od pierwszej generacji Kia cee'd poprzez Soul, Venga, Sportage, Picanto, Rio, a skończywszy na najnowszych modelach: Optima i Carens. To on jest pomysłodawcą charakterystycznego dla wszystkich samochodów marki grilla: Tiger Nose.

Peter Schreyer studiował w Niemczech oraz w Royal College of Art w Wielkiej Brytanii. Jego kreatywna praca została doceniona licznymi krajowymi i międzynarodowymi nagrodami, włączając Design Award of the Federal Republic of Germany oraz prestiżowe Red Dot Award oraz iF product design award.

Schreyer wyróżniony został także tytułem doktora honoris causa i kilkakrotnie otrzymał nagrodę German National Design Award.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama