/  /  /  / Nowa Kia Soul na horyzoncie
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Kia Soul na horyzoncie

null
© KIA
nullnullnullnullnull

Podczas wystawy motoryzacyjnej New York Auto Show szerokiej publiczności zaprezentował się model Kia Soul drugiej generacji. Samochód pojawi się w ofercie generalnego importera na rynku polskim w roku przyszłym.

Od strony stylistycznej nowa Kia Soul została zaprojektowana przez specjalistów z centrum Kia Motors w Kalifornii przy współpracy z Europejczykami i Koreańczykami. Wykorzystano tu rozwiązania, które poznaliśmy rok temu przy okazji premiery modelu koncepcyjnego Track'ster.

Wnętrze Kii Soul zostało zmodernizowane tak, aby podnieść poziom jakości odczuwalnej zastosowanych materiałów wykończenia.

Do silników benzynowych 1.6 oraz 2.0 z bezpośrednim wytryskiem na rynku europejskim dołączy wersja diesel o pojemności skokowej 1,7 litra.

Jak udało nam się dowiedzieć, nowa Kia Soul pojawi się w ofercie na polskim rynku prawdopodobnie w drugim kwartale przyszłego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama