/  /  /  / Nowa Kia Soul już w kwietniu
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Kia Soul już w kwietniu

Kia|
null
© KIA
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Już 27 marca tego roku rozpocznie się Motor Show 2014. Targi samochodowe w Poznaniu to okazja by przedstawić szerokiej publiczności nową Kię Soul.

Poznań Motor Show to największa tego typu impreza w Polsce. Czterodniowe targi Motor Show tworzyć będzie blisko 200 firm, które zaprezentują się w dziewięciu pawilonach oraz na terenie otwartym.


Centralne miejsce ekspozycji Kia zajmą dwa egzemplarze Nowego Soula. Nowa Kia Soul nie otrzymała ‘w spadku’ żadnego z paneli karoseryjnych poprzednika. Zmieniony jest także wystrój wnętrza. Podstawową zmianą konstrukcyjną w nowym Soulu jest zastosowanie platformy opartej na płycie podłogowej najnowszej Kii cee’d w wyniku czego Kia Soul 2014 ma znacznie większe wymiary od swego poprzednika.

Nabywca nowej Kia Soul będzie miał do wyboru silniki: benzynowy 1.6 GDI o mocy                 132 KM oraz wysokoprężny 1.6 CRDi o mocy 128 KM w najnowszych wersjach rozwojowych, skojarzone z sześciostopniowymi manualnymi lub automatycznymi skrzyniami przekładniowymi.

Kia Soul 2014 dostępna będzie w Polsce z szeregiem nowych elementów wyposażenia klasy Premium. Są to m.in.: przednie światła LED do jazdy dziennej (DRL) i tylne „aureolowe” światła LED, system bezkluczykowej aktywacji pojazdu i przycisk start/stop silnika na desce rozdzielczej, klimatyzacja automatyczna, skórzana tapicerka siedzeń, elektrycznie podgrzewane i wentylowane fotele przednie, panoramiczne okno dachowe, radio z kamerą cofania oraz elektrycznie składane lusterka zewnętrzne. Dostępne są także zaawansowane systemy łączności bezprzewodowej oraz w opcji wyposażenia – nagłośnienie marki Infinity. Nabywcy tego samochodu będą mieli wybór spośród 11 kolorów nadwozia z czego 3 z nich będzie można dodatkowo połączyć z dwoma do wyboru kolorami dachu: czarnym i białym.

Nowa Kia Soul może być wyposażona także w nowy pakiet SUV Styling Pack, obejmujący dodatkowe spojlery zderzaków w „fortepianowej” błyszczącej czerni, listwy progowe, czarne listwy ochronne nadkoli oraz także czarny panel dachowy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama